Początki organizacji tej imprezy sięgają roku 2000. Od tego czasu następuje jej dynamiczny rozwój, zarówno pod względem liczby uczestników jak i jej zasięgu. W dziesiątą rocznicę jej istnienia (2010 r.) odnotowano ponad 1500 uczestników z 20 krajów i ponad 100 wystawców.
BioForum adresowane jest m. in. do tej części środowiska naukowego, która realizuje biotechnologiczne projekty badawczo-rozwojowe i jest zainteresowana ich komercjalizacją. Ważnymi uczestnikami są również studenci, zwłaszcza studiów doktoranckich, przyszli pracownicy i twórcy rozwoju sektora biotechnologicznego.
BioForum organizowane jest na dwóch poziomach:
- Część otwarta dla wszystkich zarejestrowanych uczestników tej imprezy, która składa się z wykładów, seminariów i wystawy, na której są prezentowane firmy z sektora biotechnologii i zespoły naukowe.
- Część zamknięta – są to spotkania biopartneringowe i ściśle dedykowane seminaria tematyczne. W tej części BioForum biorą udział tzw. aktywni uczestnicy tej imprezy. Ma ona charakter ściśle biznesowy.
Są ludzie, których trzeba poznać, są miejsca, w których trzeba być. Dla przedstawicieli branży life science jednym z takich miejsc w dniach 20-21 maja 2015 roku stanie się Wrocław i odbywająca się w nim czternasta edycja BioForum. Na czas trwania BioForum Wrocław stanie się światową stolicą nauki, postępu i biznesu, tworząc dla przedstawicieli branży Life Science okazję do nawiązywania nowych form współpracy podczas spotkań B2B, zapoznania się z ofertą wiodących na rynku firm z Europy Środkowej i innych części świata, a także uczestnictwa w panelach wykładowych. Dla studentów będzie to niepodważalna okazja do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami i uczestnictwa w warsztatach, które ułatwią sprecyzowanie ścieżki kariery i dostarczą konkretnych narzędzi, pomocnych w pozytywnym przejściu rozmowy kwalifikacyjnej.
Zainteresowanie konferencją w poprzednich latach pokazuje, że Polska ma znaczące miejsce na światowej mapie branży life science. Tematyka tegorocznej edycji BioForum to wypadkowa doświadczenia organizatorów z poprzednich lat, oraz najbardziej aktualnych trendów na rynku. Panele wykładowe okażą się wartościowa i inspirująca dla przedstawicieli sektora farmaceutycznego, biotechnologicznego, kosmetologicznego. Prelegenci to specjaliści w swoich dziedzinach, a obecność Franklina Pitchera Johnsona jr. najlepiej to potwierdza.
Informacje o prelegentach, gościach, firmach wystawiających na targach są na bieżąco publikowane na http://cebioforum.com/ .
Anna Szulc
KOMENTARZE