Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ADVERTIGO rozpoczyna negocjacje w sprawie połączenia z Orphinic Scientific

ADVERTIGO, Orphinic Scientific oraz JR HOLDING ASI wskazały w podpisanym liście intencyjnym, że rozpoczęły negocjacje dotyczące transakcji połączenia ADVERTIGO z Orphinic Scientific i wejścia na rynek NewConnect w wyniku tego połączenia oraz objęcia udziałów Orphinic Scientific przez JR HOLDING ASI. 

 

 

 

Celem stron jest uzgodnienie wszystkich elementów niezbędnych do zawarcia przez nie Term Sheet do dnia 30 kwietnia 2021 r. i w konsekwencji w późniejszym terminie umowy inwestycyjnej oraz umowy objęcia udziałów w Orphinic Scientific. Term Sheet oraz umowa inwestycyjna określą zakres i warunki współpracy spółek oraz objęcia udziałów. Zarząd ADVERTIGO ocenia, że potencjalne połączenie z Orphinic Scientific przyniesie korzyści obu spółkom i pozwoli na efektywne wykorzystanie statusu spółki publicznej do rozwijania działalności biotechnologicznej. – Podpisany list intencyjny z Orphinic Scientific oraz JR HOLDING ASI stanowi pierwszy etap negocjacji w sprawie połączenia spółek oraz inwestycji JR HOLDING w Orphinic Scientific. Podmiot ten działa w branży biotechnologicznej i odnosi w niej spore sukcesy w skali międzynarodowej. Bardzo mocną stroną Orphinic Scientific jest kluczowa kadra zarządzająca, w której skład wchodzą doświadczeni menedżerowie. Ważną rolę w procesie połączenia ma odegrać JR HOLDING ASI, które zamierza zainwestować w Orphinic Scientific środki mające posłużyć do dalszego rozwoju działalności tej spółki – mówi Łukasz Górski, prezes zarządu ADVERTIGO S.A.

Orphinic Scientific jest firmą biotechnologiczną o międzynarodowym zasięgu zajmującą się rozwijaniem innowacyjnych terapii, w szczególności w obszarze chorób rzadkich. Spółka poszukuje projektów globalnie i inwestuje w te znajdujące się w późnej fazie przedklinicznej, przeprowadzając je przez badania kliniczne. Badania wykonuje w regionie CEE i komercjalizuje we współpracy z globalnymi firmami z branży pharma/biotech. Oprócz projektów terapeutycznych Orphinic jest zainteresowany wysokiej jakości projektami z dziedziny urządzeń medycznych, diagnostyki oraz e-health. Filarem Orphinic Scientific są ludzie o międzynarodowym doświadczeniu biznesowym i medycznym. Zespół tworzą polscy specjaliści – lekarze oraz przedsiębiorcy o światowej renomie, którzy mogą liczyć na wsparcie młodego pokolenia świetnie wykształconych naukowców. Unikalne na rynku połączenie kompetencji medycznych i biznesowych daje firmie Orphinic Scientific przewagę konkurencyjną, a także zwiększa szanse na sukces prac nad rozwojem leków na niektóre z 7 tys. chorób rzadkich i opracowanie technologii lekowych, które staną się terapiami zmieniającymi życie pacjentów.

KOMENTARZE
Newsletter