Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zero-g Mixers = Zero problemów
Gdyby ktoś pokusił się o stworzenie rankingu najbardziej zaawansowanych nowych technologii w procesie mieszania, z pewnością seria mieszadeł Zero-g firmy Metenova byłaby w pierwszej trójce.

 

 

 

Nie bez przyczyny mieszadła Zero-g są kluczowym rozwiązaniem, przeznaczonym do zastosowania w branży farmaceutycznej, kosmetycznej i biochemicznej.


Dlaczego innowacyjne?
Innowacja to sposób na osiągnięcie pozytywnego wyniku, który różni się znacznie od tego, który był stosowany wcześniej. Ta filozofia została zastosowana podczas projektowania mieszadeł Zero-g. Inżynierowie połączyli absolutne zrozumienie potrzeb klientów, wiedzę i umiejętności inżynierskie, doświadczenie, odwagę i pomysł. Taka mieszanka mogła zakończyć się tylko sukcesem, którym jest innowacyjna konstrukcja i doskonałe parametry mieszadeł.


Dlaczego Metenova?
Misją szwedzkiej firmy Metenova jest tworzenie i rozwój technologiczny produktów, w celu zaspokojenia dzisiejszych potrzeb branży oraz zapewnienia lepszej przyszłości, umożliwiającej naszym klientom dalszy sukces. Efektem tych działań jest opracowanie i opatentowanie najnowocześniejszych technologicznie lewitujących mieszadeł magnetycznych dla najbardziej wymagających aplikacji, pracujących w warunkach pełnej aseptyki.


Charakterystyka mieszadeł Zero-g
Mieszadła Zero-g mają zastosowanie w całej linii technologicznej. Znakomita aseptyczna konstrukcja, materiały zgodne z przepisami FDA w połączeniu z zaletami nowego i innowacyjnego łożyska, umożliwiającego prace w suchobiegu, np. podczas opróżniania zbiornika do zera, sprawiają, że jest to
idealne urządzenie do stosowania w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym.


Charakterystyka:

  • Mieszadło magnetyczne – brak uszczelnienia mechanicznego. Minimalizowane ryzyko zanieczyszczenia.
  • Montaż w dennicy – mieszanie nawet przy niskim zwierciadle cieczy. Możliwy nawet bardzo niski poziom mieszania. Wygodna i prosta obsługa serwisowa.
  • Wytrzymała konstrukcja – zapewniona niezawodność użytkowania i ciągłość produkcji.
  • Aseptyczna budowa – zoptymalizowana do czyszczenia i sterylizacji (CIP/SIP), aseptyczna konstrukcja łożyska.
  • Wydajność mieszania – charakterystyka mieszania zoptymalizowana dla zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.
  • Skalowalność i kompatybilność – możliwość zaadoptowania mieszadła do napędów innych producentów.
  • Lewitująca głowica – zapewnia niskie siły ścinające. Delikatne traktowanie produktu.
  • Przyjazna obsługa serwisowa – pierwsze na rynku mieszadło, którego serwis i wymianę łożyska można przeprowadzić na miejscu w ciągu 30 min, a serwis kit jest w bardzo przystępnej cenie.

 

Dostępność w Polsce

Dzięki bezpośredniej współpracy z polskim dystrybutorem – firmą OptiFlow, dostępność mieszadeł Zero-g na specjalne zamówienie klienta jest niezwykle krótka i standardowo nie przekracza 6 tygodni. Natomiast płyta do wspawania dostępna jest „od ręki” z magazynu OptiFlow. Dodatkowo producent oferuje możliwość zamówienia akcesoriów takich jak: szafka sterownicza, przyrząd do mocowania tulei i gniazda, uchwyt do chwytania mieszadła, przyrząd do zespawania mieszadła ze zbiornikiem.

 

 

KOMENTARZE
Newsletter