Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zawór elektromagnetyczny serii 068 dedykowany do zastosowań w aplikacjach analitycznych oraz medycznych
Zawór elektromagnetyczny serii 068 dedykowany do zastosowań w aplikacjach analitycznych ora
Firma Emerson zaprezentowała nowy 22-milimetrowy zawór klapkowy asco, idealnie nadający się do zastosowań w aplikacjach analitycznych oraz medycznych (AMT). Miniaturowy zawór ASCO zapewnia odseparowanie operatora od płynów procesowych, zapobiegając ich zanieczyszczeniom oraz zmianom właściwości chemicznych.

 

Priorytetem przy jego projektowaniu było również zapewnienie precyzyjnej, proporcjonalnej kontroli przepływu typowej dla produktów ASCO, co otwierać może wiele możliwości aplikacyjnych. Zawory klapkowe są jednymi z najbezpieczniejszych i najbardziej niezawodnych na rynku, jeśli chodzi o izolację płynów. Nie tylko eliminują one możliwość zanieczyszczenia płynu w wyniku tarcia elementów ruchomych, ale również minimalizują przenikanie ciepła do płynu generowanego przez cewkę oraz chronią sam zawór przed działaniem substancji agresywnych chemicznie. Zawór zapewnia dodatkową ochronę mediów, dzięki swojej małej objętości wewnętrznej oraz samoczynnemu oczyszczaniu. Obie te cechy zapobiegają zaleganiu płynu w jego wnętrzu.

– Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii izolacji płynów, nasz 22-milimetrowy zawór klapkowy zapewnia producentom aparatury medycznej całkowitą pewność, co do hermetyczności izolacji płynów – mówi Alain Crampon, dyrektor oddziału AMT Business Development produktów ASCO.
– Chcieliśmy również zaoferować produkt, który zdoła wytrzymać próbę czasu w tego typu aplikacjach
– dodaje.

 

Korpus zaworu został wykonany z tworzywa termoplastycznego PEEK, wytrzymującego wpływ nawet najbardziej agresywnych mediów, co znacznie wydłuża jego żywotność oraz zapewnia bezpieczną i precyzyjną pracę w każdych warunkach. Zawór pracuje w zakresie dopuszczalnych ciśnień od 0 do 4,5 bar oraz w zakresie dopuszczalnych temperatur od 5°C do 50°C. Proporcjonalny zawór klapkowy uzupełnia ofertę produktów ASCO firmy Emerson przeznaczonych na rynek AMT.

 

Firma Emerson (NYSE: EMR) z siedzibą w St. Louis, w Missouri (USA) jest globalnym liderem dostarcza­jącym równocześnie technologię i inżynierię zapew­niające innowacyjne rozwiązania dla klientów z rynku przemysłowego, komercyjnego i konsumenckiego z ca­łego świata. Firma działa w pięciu segmentach bizne­sowych z zakresu: zarządzania procesami, automatyki przemysłowej, systemów zasilania, technologii klima­tycznych oraz rozwiązań dla budynków mieszkalnych i komercyjnych. Jej sprzedaż w roku 2014 wyniosła 24,5 mld USD.

 

      

 

 

 

 

 

  

 

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2020>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
4
5
6
Newsletter