Obecnie najbardziej potrzebne są urządzenia monitorujące czynności życiowe pacjenta, respiratory oraz medyczne materiały eksploatacyjne do nieinwazyjnej i inwazyjnej wentylacji w leczeniu szerokiego spektrum chorób układu oddechowego. Niezbędne są również systemy obrazowania (tomografy komputerowe, mobilne RTG i USG), które pomagają diagnozować i dokonać oceny stanu zdrowia leczonych pacjentów, a także rozwiązania z obszaru e-zdrowia, używane do centralnego monitorowania i zarządzania oddziałami intensywnej terapii w szpitalach (program Philips eICU) lub systemy pozwalające na wirtualny kontakt lekarzy z pacjentami przebywającym iw domu.
Wychodząc na przeciw zwiększonemu zapotrzebowaniu na dostawy sprzętu medycznego, Philips podjął działania w kierunku usprawnienia produkcji m.in. respiratorów tak, aby w ciągu najbliższych ośmiu tygodni podwoić ich produkcję, a docelowo osiągnąć czterokrotny wzrost w trzecim kwartale 2020 r. względem obecnego stanu. Spółka mobilizuje również światową sieć dostawców, by zapewnić płynność w łańcuchach dostaw. Philips posiada równomiernie rozłożone moce produkcyjne na całym świecie. Zakłady produkcyjne Philips są zlokalizowane w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Spółka posiada także globalną sieć certyfikowanych dostawców materiałów i komponentów.
Zgodnie z ostatnim apelem do sektora prywatnego, wystosowanym przez Międzynarodową Izbę Handlową (ICC) i Światową Organizację Zdrowia (WHO) kluczowe dla płynności dostaw sprzętu potrzebnego do ratowania życia ludzkiego jest zapewnienie przez państwowych regulatorów ułatwień w dostępie do niezbędnych materiałów i komponentów (tj. nienakładanie barier handlowych/celnych) oraz wsparcia w procesach dot. logistyki i dystrybucji.
– Misją Philips jest poprawa jakości życia, dlatego chcemy pomóc jak największej liczbie szpitali w opiece nad pacjentami z COVID-19, którzy wymagają intensywnej terapii – powiedział Frans van Houten, CEO Philips. – Aktualnie na całym świecie istnieje niespotykane zapotrzebowanie na sprzęt medyczny do diagnozowania i leczenia pacjentów z COVID-19. Pracujemy przez całą dobę, aby w ciągu najbliższych ośmiu tygodni podwoić produkcję respiratorów szpitalnych. Docelowo, w trzecim kwartale zamierzamy zwiększyć produkcję czterokrotnie.
– Aktywnie współpracujemy z branżą technologii medycznych, rządami, Światową Organizacją Zdrowia i innymi organizacjami ochrony zdrowia, aby zabezpieczyć produkcję materiałów, komponentów i produktów końcowych, a także ich przemieszczanie między krajami. Apelujemy do wszystkich stron tego procesu, aby udzieliły nam pomocy w przyspieszeniu dostaw sprzętu medycznego służącego ratowaniu życia – podsumował Frans van Houten.
Działania Philips mające na celu zwiększenie produkcji obejmują:
* zatrudnienie dodatkowych pracowników i przekierowanie obecnych pracowników do wsparcia procesu produkcji na czas zwiększonego zapotrzebowania,
* dodanie linii produkcyjnych i zmiana trybu pracy na ciągły (24/7),
* ścisłą współpracę z dostawcami Philips w celu zabezpieczenia dostaw kluczowych materiałów,
* wykorzystanie innowacyjnych metod produkcji Philips do zmiany przeznaczenia podobnych grup produktów na czas zwiększonego zapotrzebowania,
* współpracę z zewnętrznymi dostawcami.
KOMENTARZE