Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Udoskonalone rozwiązanie IONPRO™ firmy Veolia Water Technologies ułatwia zachowanie zgodności z przepisami dotyczącymi wody
Udoskonalone rozwiązanie IONPRO™ firmy Veolia Water Technologies ułatwia zachowanie zgodnoś

System IONPRO™ nowej generacji to kompaktowe i mobilne rozwiązanie opracowane w celu zapewnienia produkcji wody o wysokiej czystości, wolnej od bakterii i spełniającej rygorystyczne normy określone przez farmakopee na całym świecie. Zapewniając usprawnioną i wydajną produkcję wody oczyszczonej, system IONPRO™ umożliwia firmom farmaceutycznym poruszanie się po skomplikowanym obszarze zgodności z przepisami, niezbędnym do zapewnienia bezpiecznych i skutecznych leków przy jednoczesnej optymalizacji procesów operacyjnych. 

 

Przemysł farmaceutyczny boryka się z coraz bardziej złożonym środowiskiem regulacyjnym, dlatego zagwarantowanie produkcji wody oczyszczonej na miejscu stało się kwestią nadrzędną. Rygorystyczne normy określone przez farmakopee na całym świecie wymagają niezachwianego przestrzegania standardów czystości i jakości, co stanowi poważne wyzwanie dla małych zakładów produkcyjnych, laboratoriów zaangażowanych w procesy skalowania oraz instytutów badawczo-rozwojowych. Wyzwania te wynikają z ograniczonej przestrzeni, zasobów i zmiennego zapotrzebowania na wodę.

Wdrażanie i utrzymywanie kompleksowych systemów wodnych, które spełniają wymogi prawne, może wymagać dużych zasobów i być kosztowne, szczególnie w przypadku obiektów o ograniczonym budżecie i personelu. Jedną z głównych przeszkód jest zapewnienie stałej jakości wody i kontroli mikrobiologicznej, co może być trudne ze względu na stagnację wody, częste cykle start-stop oraz złożoność projektowania i utrzymywania wydajnych systemów rur i dystrybucji w ograniczonej przestrzeni. Ponadto walidacja i monitorowanie tych systemów w celu zapewnienia zgodności ze zmieniającymi się przepisami może obciążać zasoby.

Kolejnym wyzwaniem jest przeszkolenie i utrzymanie personelu posiadającego wiedzę niezbędną do obsługi i konserwacji systemów wody pitnej, zwłaszcza w mniejszych organizacjach o dużej rotacji personelu. Sprostanie tym wyzwaniom wymaga starannego planowania i skutecznych strategii uzdatniania wody dostosowanych do konkretnych potrzeb oraz efektywnej alokacji zasobów w celu zapewnienia zgodności z przepisami i spełnienia wymagań produkcyjnych.

Nowa generacja rozwiązania IONPRO™

Dostrzegając kluczowe potrzeby, Veolia Water Technologies opracowała system IONPRO™ nowej generacji – kompleksowe i innowacyjne rozwiązanie dostosowane do różnych wymagań zgodności z przepisami dotyczącymi wody. Dzięki nowej konstrukcji system IONPRO™ oferuje ulepszone zarządzanie i kontrolę zużycia wody podczas produkcji, zachowując przy tym kompaktową i łatwą do przenoszenia budowę.

* IONPRO™ jest prefabrykowany i umieszczony w pojedynczej obudowie. Łączy w sobie cztery technologie, takie jak: zmiękczacz, filtr węglowy, odwróconą osmozę i certyfikowany farmaceutycznie moduł elektrodejonizacji (EDI). Dzięki konstrukcji typu plug-and-play można go podłączyć bezpośrednio do głównego źródła wody wodociągowej, aby uzyskać wodę o wysokiej czystości, wolną od bakterii.

* IONPRO™ to elastyczny produkt dzięki dostępności różnych modeli umożliwiających produkcję wody oczyszczonej od 570 do 1000 l/h, ale także dzięki ośmiu opcjom pozwalającym np. na dodanie odgazowywacza membranowego CO2 .

* IONPRO™ dzięki dodaniu przycisku zatrzymania awaryjnego, nowego kontrolera RO40 i 7-calowego ekranu HMI kompatybilnego z cyfrowymi rozwiązaniami Hubgrade oferuje jeszcze lepszą kontrolę. Nowe funkcje zostały opracowane w celu zapewnienia bardziej skutecznego zarządzania zużyciem wody oraz umożliwienia przewidywania i kontrolowania zużycia energii przez system. 

Usługi cyfrowe Hubgrade spełniają wyzwania klientów w branży wod-kan

Hubgrade to połączenie rozwiązań cyfrowych z wiedzą ekspertów Veolia, zapewniające zgodność z przepisami, doskonałość operacyjną i zrównoważony rozwój procesu uzdatniania wody w wygodny i bezpieczny sposób. Oto trzy innowacyjne funkcje tego rozwiązania do zarządzania danymi:

* ocena i ciągłe monitorowanie jakości usług oraz przejrzysta komunikacja, 

* pomiar i usprawnienie wydajności oraz zagwarantowanie wysokiej jakości usług, 

* towarzyszenie klientom w ich planach rozwoju i zdalne doradztwo w zakresie pilotowania ich instalacji. 

Jeden produkt do wielu zastosowań

IONPRO™ produkuje czystą wodę, która spełnia standardy farmakopei, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań farmaceutycznych, np. w laboratoriach. Poziom czystości jest również interesujący dla innych rynków, takich jak kosmetyki, czy szerzej – przemysł mikroelektroniczny.

 

Grupa Veolia dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej. Zatrudnia prawie 218 tys. pracowników na całym świecie. Grupa projektuje i dostarcza rozwiązania w zakresie zarządzania wodą, odpadami i energią, które przyczyniają się do radykalnej zmiany świata. Poprzez trzy uzupełniające się działania Veolia pomaga zwiększać dostęp do zasobów, chronić dostępne zasoby i ponownie je wykorzystywać. W 2023 r. grupa Veolia dostarczyła wodę pitną dla 113 mln ludzi, usługi kanalizacyjne dla 103 mln ludzi, wyprodukowała prawie 42 mln megawatogodzin energii i unieszkodliwiła 63 mln ton odpadów. Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) odnotowała w 2023 r. skonsolidowane przychody w wysokości 45,3 mld euro.

Veolia Water Technologies zapewnia pełen zakres usług wymaganych do zaprojektowania, dostarczenia, utrzymania, modernizacji i zarządzania zrównoważonymi obiektami oraz systemami uzdatniania wody i ścieków dla klientów przemysłowych i instytucji publicznych. Szeroka wiedza i zakres technologii obejmuje wszystko – począwszy od bezpiecznego zaopatrzenia w wodę pitną, po energooszczędne oczyszczanie ścieków, najnowocześniejsze odsalanie, odparowywanie i krystalizację, wodę laboratoryjną, inteligentne rozwiązania cyfrowe i mobilne usługi wodne. Optymalizując zarówno procesy, jak i monitorowanie, Veolia Water Technologies pomaga klientom zmniejszyć ich ślad wodny i środowiskowy, jednocześnie generując znaczne oszczędności w zużyciu energii i chemikaliów. Więcej informacji znajdziecie na stronie

--

KONTAKT 

PRESS RELATIONS:

Veolia Water Technologies - Standard products

Santiago PARENT

Tel.+ 33 (0) 1 45 11 56 28

e-mail: santiago.parent@veolia.com

KONTAKT W POLSCE:

Veolia Water Technologies Sp. z o.o.

Aleje Jerozolimskie 146 A, 02-305 Warszawa

e-mail: info.poland@veolia.com

www.veoliawatertechnologies.pl

Źródła

Fot. Veolia Water Technologies

KOMENTARZE
Newsletter