Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Sygnis wyłącznym dystrybutorem urządzeń Andor Technology i oprogramowania Imaris z Oxford Instruments w Polsce
Sygnis wyłącznym dystrybutorem urządzeń Andor Technology i oprogramowania Imaris z Oxford I

Sygnis S.A., notowana na NewConnect spółka deeptech, prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje o otrzymaniu listów autoryzujących ją jako dystrybutora od brytyjskiej spółki Andor Technology i szwajcarskiej Bitplane, będących częścią renomowanej firmy Oxford Instruments. W wyniku rozmów pomiędzy przedstawicielami spółek Sygnis S.A. zostało wyłącznym dystrybutorem ich rozwiązań technologicznych w Polsce.

Fot. Grzegorz Kaszyński z Sygnis wraz z delegacją Oxford Instruments

 

Będąca częścią Oxford Instruments firma Andor Technology posiada ponad 70 unikatowych produktów, 10 tys. klientów w 55 krajach i 400 pracowników w 16 biurach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i USA. Andor Technology istnieje od 1989 r. Dziś posiada renomę jednej z najbardziej innowacyjnych firm w branży fotonicznej na świecie. Szwajcarski koncern Bitplane z kolei jest producentem oprogramowania Imaris, które umożliwia analizę obrazu 2D i 3D do zastosowań laboratoryjnych. – Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Andor Oxford Instruments i oprogramowania Imaris. Oznacza to, że będziemy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, będącą w stanie dostarczyć m.in. unikatowy, stołowy mikroskop konfokalny do polskich firm i instytutów badawczych, zapewniając jakość i wygodę badań na niespotykanym wcześniej poziomie. W naszej ofercie znajdą się również kamery i oprogramowanie do analizy obrazów 2D i 3D – oznajmia Andrzej Burgs, prezes zarządu Sygnis S.A.

Spółka-matka dla firm Andor i Bitplane (Imaris), czyli Oxford Instruments, to wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla firm przemysłowych i środowisk naukowych. Głównym celem spółki jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu niektórych z najbardziej palących wyzwań na świecie, umożliwiając m.in. bardziej ekologiczną gospodarkę, sprawniejszą komunikację, lepszą opiekę medyczną czy dokonywanie przełomów w badaniach. – Nasze rozmowy z Oxford Instruments przypieczętowały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w Warszawie. W jego trakcie pokazywaliśmy nasze siedziby i zasoby, a także rozmawialiśmy o wizji firmy i planach na przyszłość. Drugie spotkanie odbyło się w Brnie, w CEITEC (Central European Institute of Technology). Już na samym początku 2022 r. wzbogacamy nasze portfolio o bardzo mocnych graczy na rynku – mówi Grzegorz Kaszyński, wiceprezes zarządu Sygnis S.A.

KOMENTARZE
Newsletter