Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spektrofotometry UV5Nano do oznaczania czystości kwasów nukleinowych
Spektrofotometry UV5Nano do oznaczania czystości kwasów nukleinowych
Innowacyjne badania są nieodłącznym elementem misji Instytutu Pasteura – dokonywania postępu w dziedzinie nauki, medycyny i zdrowia publicznego. Pracownicy Laboratorium Chemii Bioorganicznej Kwasów Nukleinowych opisują swoje wrażenia z użytkowania spektrofotometru UV5Nano do oznaczania czystości w ekstraktach kwasów nukleinowych.

 

 

Instytut Pasteura założony 1887 r., z siedzibą we Francji, jest fundacją non-profit zaangażowaną w poprawę zdrowia ludzkiego przez bieżące badania, nauczanie i inicjatywy w dziedzinie zdrowia publicznego. Jedenaście działów instytutu przyciąga naukowców z całego świata, których indywidualne cele badawcze są ze sobą synergicznie łączone, aby wesprzeć zapobieganie chorobom oraz ich leczenie, w szczególności chorób zakaźnych.


UV/VIS do oceny czystości kwasów nukleinowych

Ze względu na prostotę, wszechstronność, szybkość i dokładność, spektrofotometria UV/VIS stała się jedną z najważniejszych technik analitycznych do analizy DNA i białek. Dwa najważniejsze pomiary do przygotowania analizy DNA dotyczą stężenia i czystości.

Laboratorium Chemii Bioorganicznej Kwasów Nukleinowych kierowane przez dr Hollensteina specjalizuje się w tworzeniu analogów zmodyfikowanych nukleozydotrifosforanów, używanych do izolowania aptamerów oraz katalizatorów DNA i RNA. Zsyntetyzowane oligonukleotydy mają różne zastosowania, w tym terapii genowej i diagnostyce. Codziennie wykonywanych jest około 5–10 pomiarów w celu oszacowania ilościowego naturalnych i modyfikowanych nukleotydów i oligonukleotydów. Wyniki dostarczają ważnych informacji na temat czystości próbki.


Wybór odpowiedniego urządzenia

W poszukiwaniu szybkiego i precyzyjnego spektrofotometru UV/VIS dr Hollenstein postanowił skontaktować się z METTLER TOLEDO. Jego uwagę natychmiast przyciągnął UV5Nano – spektrofotometr mikroobjętościowy do zastosowań biomedycznych. Dr Hollenstein był pod wrażeniem szczególnie prędkości UV5Nano oraz jego zdolności do wykonywania pomiarów mikroobjętości i w kuwetach na tym samym urządzeniu.

„Możemy teraz porównywać wyniki uzyskane z tych dwóch pomiarów. W innych laboratoriach pomiary te muszą być przeprowadzane na osobnych urządzeniach, o ile są dostępne. Oszczędność czasu jest nieoceniona”.

Dodał jeszcze: „Powtarzalność wyników wydaje się wyższa w UV5Nano w porównaniu z równoważnymi systemami używanymi w naszym laboratorium. Ponadto – w przeciwieństwie do standardowych spektrofotometrów UV/VIS – urządzenie jest bardzo kompaktowe”.


Podsumowując, spektrofotometr UV5Nano mierzy widma UV/VIS dla próbek mikroobjętościowych w ciągu sekund, a jego solidna konstrukcja zapewnia stabilność pomiaru i przyczynia się do zwiększenia dokładności i powtarzalności wyników.

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania kwartalnika Biotechnologiia.pl nr 1/2018.
Kwartalnik dostępny jest TUTAJ.

 

 

KOMENTARZE
news

<Październik 2018>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
5
6
7
10
11
Life Science Open Space
2018-10-11 do 2018-10-11
12
13
14
16
18
INSIDE TRENDS
2018-10-18 do 2018-10-19
Meet Up Food Supplement Ingredients
2018-10-18 do 2018-10-18
19
20
21
22
27
28
Lifestyle Medicine Academy
2018-10-28 do 2018-10-29
29
31
1
2
3
4
Newsletter