Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
METTLER TOLEDO wprowadza na rynek na początku roku 2024 nową generację wag laboratoryjnych
METTLER TOLEDO wprowadza na rynek na początku roku 2024 nową generację wag laboratoryjnych

Wraz z wprowadzeniem nowej oferty zaawansowanych i standardowych wag, w tym linii MX, MR, MA i LA, METTLER TOLEDO zajmuje czołowe miejsce w dziedzinie ważenia laboratoryjnego pod względem łatwości, wydajności i wytrzymałości. Nowe wagi gwarantują klientom większą wytrzymałość, lepszą wydajność pomiarową oraz łatwiejszy interfejs użytkownika i inteligentne funkcje zapewniające płynne, ergonomiczne i zrównoważone ważenie.

 

 

Od dziś laboratoria dużych przedsiębiorstw, średnich firm i start-upów na całym świecie będą miały wszechstronny i doskonały wybór wag, aby zapewnić dokładne ważenie dzięki wprowadzeniu na rynek czterech nowych linii wag laboratoryjnych. Klienci mogą korzystać z szerokiej gamy modeli wag, które spełniają potrzeby każdego użytkownika, branży i miejsca pracy – od zaawansowanych wymagań, po najważniejsze potrzeby w zakresie ważenia. Nowe portfolio zostało zaprojektowane z myślą o poprawie komfortu użytkowania, zrównoważonym rozwoju i zbudowane z najwyższej jakości materiałów, aby zapewnić zaufaną, długotrwałą wydajność. – Nasi klienci polegają na dokładnych wynikach ważenia we wszystkich swoich zastosowaniach, a dzięki nowej ofercie użytkownicy mogą korzystać z niezawodnej wydajności i wiarygodnych wyników, prostej obsługi, zaawansowanej technologii i wiedzy serwisowej dostępnej na całym świecie. Nowa oferta obejmuje odczyt w zakresie od 1 g do 0,01 mg i nośność od 220 g do 32 kg, w tym duże platformy i kompaktowe modele przenośne. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie klientom bezproblemowej pracy i pewności, której potrzebują w zakresie dokładności i niezawodności oraz spełnienia wymagań wszystkich ich potrzeb w zakresie ważenia – mówi Claas Börger, kierownik Działu Wag Laboratoryjnych.

Nowe linie charakteryzują się również wysoce wydajnymi materiałami i zastosowaniem. – METTLER TOLEDO jest zaangażowane w zrównoważony rozwój i z dumą informujemy, że nowe zaawansowane i standardowe wagi charakteryzują się zarówno energooszczędnością, jak i bardziej zrównoważonym wykorzystaniem materiałów. Cieszymy się, że możemy nadal poszerzać nasze portfolio wysokiej jakości rozwiązań o nowe produkty, które uwzględniają zasady Design for Environment – dodaje Stefan Heiniger, kierownik Działu Laboratoryjnego.

Wagi MX charakteryzują się wydajnością ważenia, prostym zarządzaniem danymi i łatwością obsługi. Dzięki innowacyjnej konstrukcji wagi te zapewniają ergonomiczne ważenie i spełniają zaawansowane wymagania dotyczące ważenia. Wysoce intuicyjne i wyposażone w wiele inteligentnych funkcji, takich jak ErgoDoors, SmartPan, StatusLight, LevelControl i zaawansowane funkcje rutynowego testowania, wagi te upraszczają zadania ważenia. Aby łatwo zachować zgodność z przepisami GxP, oferują zarządzanie użytkownikami i możliwość śledzenia dziennika aktywności.

Wagi MR zapewniają niezmiennie dokładne wyniki nawet w najtrudniejszych warunkach ważenia. Dzięki solidnej konstrukcji wagi te są idealnym wyborem zarówno do ważenia w ruchliwym laboratorium, jak i w trudnych warunkach produkcyjnych. Szeroka gama wbudowanych aplikacji i opcji łączności sprawia, że wagi MR są bardzo wszechstronne. 

Aby ułatwić codzienne ważenie, wagi MA zostały zaprojektowane z naciskiem na cenne, praktyczne funkcje i zapewniają bezkompromisową jakość. Sterowanie dotykowe na jasnym ekranie LCD, proste menu, aplikacje z przewodnikiem i łatwa dokumentacja wyników sprawiają, że ważenie jest dziecinnie proste. Wagi te są również dostępne w kompaktowej, przenośnej obudowie z zasilaniem bateryjnym, które oszczędza cenne miejsce na stole warsztatowym i umożliwia łatwy transport.

Wagi LA zapewniają przystępną cenowo jakość i wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do wykonywania podstawowych zadań ważenia. Wagi LA są wyposażone w jasny wyświetlacz LCD, który zapewnia optymalny odczyt w każdych warunkach. Za pomocą interfejsu RS232 można podłączyć drukarkę, dodatkowy wyświetlacz lub inne urządzenie. Każda waga ma trzy zintegrowane aplikacje (ważenie, ważenie dynamiczne i liczenie sztuk).

Aby dowiedzieć się więcej o nowej ofercie wag Advanced i Standard, odwiedź stronę.

Źródła

Fot. METTLER TOLEDO

KOMENTARZE
Newsletter