Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Scope Fluidics powołuje światowej klasy Komitet Doradczy, który przyspieszy dalszy dynamiczny rozwój firmy
Scope Fluidics powołuje światowej klasy Komitet Doradczy, który przyspieszy dalszy dynamicz
Scope Fluidics ma przyjemność ogłosić powołanie Komitetu Doradczego – światowej klasy specjalistów z zakresu diagnostyki, mikrobiologii i zakażeń bakteryjnych, a zarazem doświadczonych i odnoszących sukcesy komercyjne przedsiębiorców, którzy wspomogą spółkę w dalszym dynamicznym rozwoju.

 

 

 

Zaproszenie do Komitetu przyjęli:

- Dr Vincent Linder, założyciel startupu diagnostycznego Claros Diagnostics, wydzielonej w ramach Uniwersytetu Harvarda spółki technologicznej, sprzedanego inwestorowi branżowemu za ponad 50 mln USD. Dr Linder jest ponadto autorem ponad 300 patentów w zakresie technik mikroprzepływowych i diagnostyki przyłóżkowej;

- Dr David Wareham, światowej klasy mikrobiolog kliniczny z renomowanego londyńskiego Uniwersytetu Queen Mary i największego w Londynie laboratorium mikrobiologicznego, posiadający ogromne doświadczenie w diagnostyce, leczeniu oraz badaniach naukowych nad zakażeniami bakteryjnymi;

- Sarai Kemp, izraelska specjalistka w dziedzinie rozwoju startupów w obszarze biotechnologii i life sciences, z wieloletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu finansowania, komercjalizacji i sprzedaży projektów oraz prowadzeniu startupów w środowisku międzynarodowym.

 

Zadaniem Komitetu będzie w szczególności opiniowanie i wydawanie rekomendacji dla zarządu co do obecnych i przyszłych projektów biotechnologicznych realizowanych przez Scope Fluidics. Ponadto przedstawiciele Komitetu będą służyć spółce swoimi kontaktami wśród globalnych producentów rozwiązań z zakresu med-tech, laboratoriów i klinik, a także instytucji finansowych wspierających projekty w tym obszarze. Komitet będzie także czuwać nad realizacją strategii Scope Fluidics, służyć radą i pomocą zarządowi w zakresie najnowszych rozwiązań i technologii pojawiających się na rynku, tudzież w obszarze badań naukowych.

– Powołanie Komitetu Doradczego jest ważnym elementem w rozwoju naszych projektów, które zainteresowały uznane międzynarodowe autorytety. Komitet będzie pomagał nam w ustalaniu strategii – w celu wzmocnienia zdolności identyfikowania obszarów wzrostu oraz transferu specjalistycznej wiedzy. Fakt przyjęcia zaproszenia do Komitetu Scope Fluidics przez tak uznane na świecie autorytety ma dla nas znaczenie nie tylko wizerunkowe – jako dowód wiary tychże specjalistów w przedsięwzięcie biznesowe – ale przede wszystkim wymierne – w postaci szybkiego transferu know-how z najcenniejszych dostępnych źródeł. Jesteśmy przekonani, że ich zaangażowanie podnosi szanse na realizację strategicznych planów spółki – komentuje prof. Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu Scope Fluidics S.A.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2019>

pnwtśrczptsbnd
28
31
1
2
3
4
6
Marketing w branży health&beauty
2019-06-06 do 2019-06-06
8
9
10
11
Beauty Innovations 2019
2019-06-11 do 2019-06-11
15
16
17
18
Innowacyjny Szpital: Matka i dziecko
2019-06-18 do 2019-06-18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
Newsletter