Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ScanLink Medical wspólnie z Polmed zdiagnozuje u Polaków bezdech senny
ScanLink Medical, spółka z telemedycznej Grupy Infoscan S.A. podpisała umowę z Polmed S.A., jedną z największych krajowych sieci klinik medycznych. W ramach kontraktu podmiot medyczny należący do Infoscan przebada pod kątem bezdechu sennego pacjentów wskazanych przez Polmed, który dysponuje siecią własnych przychodni oraz ponad 2000 partnerskich placówek w całym kraju. Jest to już druga umowa podpisana przez ScanLink Medical w ostatnich tygodniach. Władze Grupy Infoscan rozmawiają z innymi prywatnymi sieciami medycznymi o współpracy w zakresie diagnostyki bezdechu sennego.

 

Umowa z Polmed przewiduje dwa modele współpracy. W pierwszym ScanLink Medical udostępni pacjentowi wskazanemu przez partnera gotowe do użycia urządzenie MED Recorder umożliwiające wykonanie telemedycznej diagnostyki bezdechu sennego. W drugim, ScanLink Medical przekaże bezpośrednio Polmed na uzgodniony okres urządzenia, które będą dostępne dla pacjentów w sieci placówek własnych.

Polmed to jedna z największych sieci prywatnych klinik medycznych. Obsługuje pacjentów w przychodniach własnych w największych miastach kraju oraz w ponad 2000 placówkach partnerskich w całej Polsce. W pierwszych tygodniach współpracy spółka zależna Infoscan rozpocznie współpracę z warszawskimi placówkami, a następnie z pozostałymi przychodniami własnymi.

Pod koniec stycznia spółka zależna Infoscanu została wpisana do rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą. Oznacza to, że Grupa Infoscan uzyskała możliwość oferowania nowych usług. Dotąd Infoscan dostarczał jedynie techniczny raport z badania bezdechu sennego. Teraz Grupa oferuje pełny opis medyczny z konkretnymi rozwiązaniami terapeutycznymi. W tym zakresie spółka podjęła już współpracę z kliniką dentystyczną Dentalux. – Umowa z Polmed jest kolejną podpisaną w ostatnich 30 dniach przez Grupę Infoscan. To jednocześnie dowód na rosnącą świadomość problemu, jakim jest bezdech senny wśród uczestników krajowego rynku. Prowadzimy rozmowy z innymi sieciami, również z tymi, z którymi współpracujemy w ramach starego modelu. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych miesiącach grono pacjentów korzystających z naszej usługi zwiększy się istotnie – komentuje Tomasz Nowowiejski, Prezes Infoscan S.A.

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter