Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Przełomowa technologia Biotts w USA. Polska spółka otworzyła biuro w Bostonie
Przełomowa technologia Biotts w USA. Polska spółka otworzyła biuro w Bostonie

W Bostonie big pharma i małe start-upy ściśle ze sobą współpracują. W rezultacie miasto jest siedzibą ponad 1000 firm związanych z biotechnologią. Ta dziedzina nauki stała się tu kompletnym ekosystemem – symbiozą między wielkim przemysłem a małymi innowatorami. – Chcemy, aby Biotts stał się firmą globalną. Nasi potencjalni klienci to duże koncerny farmaceutyczne, a te mają swoje siedziby na całym świecie. Aby uzyskać lepszy dostęp i być bardziej widocznymi na rynku biotechnologicznym, potrzebujemy wyraźnej ekspozycji. Nowa siedziba spółki w Bostonie ma te zadania spełnić – mówi Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.

 

Dla wielu start-upów uruchomienie firmy w droższej części świata, gdzie przemysł biotechnologiczny kwitnie, to kolejny kamień milowy. Aktualnie big pharma aktywnie poszukuje małych firm biotechnologicznych, zasilających przemysł w kolejne produkty. A akceleratory, inkubatory, fundusze, uczelnie i inne programy pomagają w Massachusetts wspierać rozwój młodego biznesu. – AstraZeneca, zlokalizowana w tym stanie, jest jednym z najważniejszych inkubatorów biotechnologii. Wiodące firmy biotechnologiczne nazywają go domem, czyniąc skrzyżowanie Cambridge Ames i Main Street, Kendall Square, magnesem dla start-upów, ponieważ co roku na MIT i Harvard przybywają nowi studenci – dodaje Buratyńska.

 

Biznes z doświadczeniem

Valeri Melekhov, stojący na czele amerykańskiego biura Biotts, jest weteranem branży farmaceutycznej – jego ponad 25-letnie doświadczenie w licencjonowaniu farmaceutyków, rozwoju produktów, marketingu i sprzedaży jest nieocenione w codziennej współpracy. Dzięki otwarciu się na nowy rynek przedstawiciele rozmawiają z liderami globalnymi koncernów farmaceutycznych, a te relacje już owocują pierwszymi kontraktami. – USA to największy światowy rynek farmaceutyczny i wiele firm z tego regionu opracowuje, produkuje i sprzedaje w kraju i za granicą produkty lecznicze oraz kosmetyki do stosowania miejscowego. Zakładając biuro w Bostonie, który jest jednym z głównych centrów biotechnologicznych w USA, Biotts przybliża swoją technologię i usługi swoim klientom i partnerom na tym rynku – ocenia Valeri Melekhov. To jednak nie jest koniec zagranicznej ekspansji spółki. W pierwszym kwartale przyszłego roku Biotts planuje otwarcie kolejnego biura w Europie, tym razem w Danii, gdzie biotechnologia również prężnie się rozwija.

 

Technologia Biotts

Rozwiązania wrocławskiej firmy umożliwiają transport leków przez skórę – do tej pory podawanie większości substancji leczniczych w ten sposób było niemożliwe. Nośniki Biotts mogą zostać wykorzystane np. jako system transportujący dla powszechnie stosowanych leków, zwiększając ich celowane działanie, zmniejszając przy tym dawkę i radykalnie redukując skutki uboczne terapii, szczególnie ze strony przewodu pokarmowego. Unikalność rozwiązania wrocławskiej spółki tkwi w jego przepustowości – z tym systemem można przenosić wiele nowych substancji czynnych, w tym nawet 20 razy większych niż dotychczas.

Źródła

Fot. Materiały prasowe Biotts

KOMENTARZE
Newsletter