To wydarzenie jest doskonałą okazją dla czołowych producentów i dystrybutorów sprzętu laboratoryjnego, aby przez dwa dni zaprezentować najnowsze urządzenia oraz innowacyjne rozwiązania, które stanowią wsparcie dla laboratoriów w całej Polsce. W ciągu dwóch dni targów zwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów obejmującą m.in.: meble i wyposażenie laboratoryjne, szkło laboratoryjne, nowoczesną aparaturę analityczną, kontrolną, diagnostyczną i pomiarową, sprzęt optyczny, systemy informatyczne i oprogramowania do zarządzania danymi laboratoryjnymi, aparatury i odczynniki do wykonywania badań biochemicznych, analitycznych, immunochemicznych, mikrobiologicznych, oprogramowania do zarządzania danymi laboratoryjnymi oraz rozwiązania podnoszące efektywność pracy. Dodatkowo na LABS EXPO 2025 swoją obecność zapowiedziały instytuty badawcze, ośrodki analityczne, organizacje certyfikujące oraz firmy specjalizujące się w projektowaniu i wyposażaniu pomieszczeń typu Clean Room.
LABS EXPO to wyjątkowa okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, co może przynieść korzyści nie tylko wystawcom, ale także zwiedzającym, którzy poszukują dostawców i producentów w zakresie wyposażenia laboratorium. Uczestnicy targów będą mieli okazję szczegółowo zapoznać się z ofertami, porozmawiać z ekspertami i specjalistami z branży, wymienić się doświadczeniami oraz zdobyć wiedzę na temat aktualnych trendów i przyszłości technologii laboratoryjnych. Planowane są liczne prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne, które umożliwią zgłębienie tematów związanych z zapewnieniem jakości w laboratoriach, automatyzacją procesów oraz wyzwaniami, przed którymi stoi branża. Poruszone zostaną również tematy innowacji stawiających laboratoria w zupełnie nowym świetle, takich jak zrównoważony rozwój, oszczędność energii czy cyfryzacja procesów laboratoryjnych.
Na podstawie Targów LABS EXPO z 2024 r. znamy strukturę odbiorców. Na poziomie firm i instytucji należą do nich: laboratoria (53,4%) działy kontroli jakości (24,5%), instytuty naukowo-badawcze (13,2%), działy R&D (5,4%) i stacje epidemiologiczne (3,5%). Pod kątem stanowisk zwiedzający to przede wszystkim: specjaliści (25,3%), kierownicy (21,2%), pracownicy laboratoriów (9,7%), pracownicy naukowi (8,2%), dyrektorzy (6,8%), studenci, a już niedługo przyszli pracownicy (7,1%), przedstawiciele handlowi (10,5%), właściciele/prezesi zarządów (7,2%) i koordynatorzy ds. zamówień i zakupów (4%). Organizatorzy mają nadzieję, że Targi LABS EXPO 2025 w Poznaniu przyciągną jeszcze większą liczbę wystawców i zwiedzających niż w poprzednich edycjach, tworząc przestrzeń do efektywnej wymiany wiedzy oraz doświadczeń, które przyczynią się do dalszego rozwoju branży laboratoryjnej w Polsce. Tylko do końca listopada br. obowiązują promocyjne ceny powierzchni wystawienniczej.
KOMENTARZE