Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Przed nami II edycja Beskidzkiej Akademii Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard – teoria i praktyka w pigułce
Przed nami II edycja Beskidzkiej Akademii Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard – teo

W dniach 6-8 listopada br. w Bystrej k. Bielska-Białej odbędzie się II edycja Beskidzkiej Akademii Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard. Będzie to największa konferencja naukowa w regionie skierowana do lekarzy, specjalistów pielęgniarstwa, techników medycznych, ratowników medycznych, inżynierów biomedycznych, a także menedżerów zdrowia. To doskonała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskutowania o najnowszych rozwiązaniach.

 

 

Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych BesdKard to przedsięwzięcie, które już po raz drugi stworzy przestrzeń do szerokiej dyskusji na temat współczesnych wyzwań, przed jakimi stoi opieka zdrowotna. W wydarzeniu wezmą udział specjaliści z różnych dziedzin medycyny: lekarze, w tym kardiolodzy, kardiochirurdzy, chirurdzy naczyniowy, rodzinni, specjaliści pielęgniarstwa, ratownicy medyczni, menedżerowie ochrony zdrowia, inżynierowie oraz naukowcy. – Ideą organizatorów jest zwrócenie uwagi na interdyscyplinarność wielu zagadnień współczesnej medycyny, stąd też w agendzie wykładów nie zabraknie takich tematów, jak: chirurgia naczyniowa, kardioonkologia czy problemy interdyscyplinarne kardiologów i lekarzy rodzinnych w codziennej praktyce ambulatoryjnej. Agenda konferencji obejmuje zarówno sesje naukowe, jak i warsztaty praktyczne – mówi prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, ordynator oddziału kardiologii, dyrektor Ośrodka Kardiologiczno-Kardiochirurgicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej, kierownik Katedry Kardiologii, Wydziału Nauk Medycznych Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach

W programie znajdą się też takie zagadnienia, jak: gorące tematy w kardiologii, diagnostyka obrazowa serca i naczyń – nowoczesne technologie i ich zastosowanie kliniczne, badania kliniczne w kardiologii, kardioonkologia – nowa dziedzina na styku kardiologii i onkologii, a także innowacje w leczeniu wad strukturalnych serca. – Medycyna sercowo-naczyniowa rozwija się tak dynamicznie, że współpraca między specjalistami różnych dziedzin, jak kardiologia i kardiochirurgia, staje się coraz bardziej kluczowa. Uczestnicy będą mieli szansę zapoznać się z najnowszymi innowacjami w medycynie sercowo-naczyniowej. Omówimy, które zabiegi wykonują obecnie kardiolodzy, a jakie są domeną kardiochirurgów. Dodatkowo przedstawimy najnowsze kierunki w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego – zaznacza prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, konsultant ds. kardiochirurgii grupy American Heart of Poland i reprezentant dyrekcji konferencji. Dodatkowo zaplanowano sesję, podczas której zostaną omówione realne przypadki kliniczne z pracowni hemodynamiki, co pozwoli uczestnikom na lepsze zrozumienie wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się kardiolodzy interwencyjni.

Warsztaty praktyczne oraz prezentacje innowacyjnych rozwiązań

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję wziąć udział w specjalistycznych kursach obejmujących: diagnostykę obrazową, inwazyjną i czynnościową choroby wieńcowej, obrazowanie serca i tętnic wieńcowych w oparciu o tomografię komputerową dla kardiologów, z naciskiem na opisy morfometryczne, rekonstrukcje oraz ocenę fizjologiczną, a także holter EKG. Ponadto będą mogli zgłębić tematykę echokardiografii przezprzełykowej (TEE) – od podstawowych projekcji, po zaawansowaną ocenę wad serca i nawigację interwencyjną.

Sesje z udziałem międzynarodowych ekspertów medycznych

W programie zaplanowano dwie sesje międzynarodowe – „Time for Cardiovascular Innovations” oraz „Polish Innovation Parade”. Paneliści, wśród których znajdą się takie autorytety, jak: prof. Patrick Serruys, dr Juan Granada, prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman, Ryszard Czerwiński, dr Grzegorz Kałuża oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat najnowszych osiągnięć w kardiologii interwencyjnej i technologii medycznej.

Sesja Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

To doskonała okazja, aby w inspirującym gronie dzielić się osiągnięciami oraz pomysłami na przyszłość medycyny kardiologicznej. Inicjatywa ta cieszy się dużym zainteresowaniem, a jej celem jest promowanie innowacyjności wśród młodych specjalistów w branży. Integracja młodych polskich kardiologów, którzy przed 40. rokiem życia osiągnęli znaczące sukcesy naukowe na arenie międzynarodowej, stanowi kluczowy element tej sesji.

Warsztaty dla specjalistów pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego

Podczas konferencji organizatorzy będą mieli zaszczyt gościć również specjalistów z zakresu pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. Poprowadzą warsztaty, które umożliwią poszerzenie umiejętności i wiedzy w praktycznych aspektach medycyny. Uczestnicy będą mieli także możliwość zobaczenia na żywo nowatorskich technologii medycznych.

Kursy dla lekarzy

Organizatorzy zapraszają również na kursy dla lekarzy, szczegóły poniżej:

 

Rejestracja

Rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie, gdzie są też szczegółowe informacje na ten temat.

--

Zespół Dyrekcji Konferencji tworzą: prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, prof. dr hab. n. med. Piotr Buszman, zastępca kierownika Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland, kierownik Katedry Kardiologii Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, dr n. med. Klaudiusz Komor, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, kierownik Oddziału Kardiologii i Kardioonkologii Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego w Bielsku-Białej, Agnieszka Lizak z American Heart of Poland, Ewa Glońska-Strączek, przewodnicząca zespołu ds. pielęgniarstwa kardiologicznego działającego przy Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz Wojciech Waligóra, dyrektor Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, Akademia Śląska, warszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, Beskidzka Izba Lekarska, Beskidzka Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Śląska Izba Lekarska, Agencja Badań Medycznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Patronat medialny objął m.in. portal Biotechnologia.pl

Źródła

Fot. BesdKard

KOMENTARZE
Newsletter