Polski Fundusz Rozwoju otwiera nabór do trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR. Dwie poprzednie odsłony programu osiągnęły łącznie prawie 200 zgłoszeń, spośród których zaproszenie do współpracy z mentorami otrzymało 70 start-upów. Duże zainteresowanie sprawiło, że tym razem możliwość współpracy z wybranym ekspertem będzie miało 51 firm, które wyślą zgłoszenie i najlepiej umotywują chęć udziału w programie. Inną ważną zmianą tej edycji jest grono ekspertów, do którego dołączyło silne grono ekspertów branżowych z sektora medycznego.
Dotychczasowym uczestnikom Sieci Mentorów PFR udział w programie i spotkania z ekspertem przyniosły wymierne korzyści. Przekonały się o tym m.in.: start-upy Kidos, Brandmed czy Byotta. – W Polskim Funduszu Rozwoju śledzimy światowe trendy biznesowe i technologiczne, słuchamy potrzeb polskiego rynku oraz społeczeństwa i reagujemy na nie. Dlatego nasze programy edukacyjne wciąż ewoluują. Sukces Akademii BioMed PFR wyraźnie pokazał nam, że polskie innowacyjne firmy medyczne mają ogromny potencjał, dlatego chcemy wesprzeć ich w rozwoju także przez inicjowanie współpracy start-upów z wybitnymi ekspertami branżowymi – mówi Paweł Borys, prezes PFR.
W trzeciej edycji Sieci Mentorów PFR do grona dotychczasowych mentorów, dołączyli:
* Tomasz Pilewicz – Senior Manager Business Development & Innovation, Philips;
* Andrzej Osuch – Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej, Grupa LUX MED;
* Paweł Sieczkiewicz, Prezes Zarządu, Telemedico;
* Monika Lamparska-Przybysz – Kierownik ds. Współpracy Nauka-Biznes, Grupa Polpharma;
* Marcin Szczeciński – Kierownik ds. Inwestycji Kapitałowych, Adamed Pharma;
* Alina Pszczółkowska – Wiceprezes, Astrazeneca Pharma Poland;
* Jarosław Oleszczuk – Country President, Astrazeneca Pharma Poland;
* Robert Koźliczak – Dyrektor Biura Zarządzania Siecią Medyczną, PZU Zdrowie;
* John Bason – Menedżer, PFR Life Science;
* Krzysztof Gawrysiak – Co-Founder, MIT Enterprise Forum CEE;
* Maciej Malenda – Head of Partnerships, Infermedica;
* Kasia Michalak – Business Development Manager, Bee Talents;
* Aleksandra Prejs – Growth Manager, Netguru.
– Do programu zapraszamy wyłącznie doświadczonych praktyków biznesu, którzy stoją na czele dobrze prosperujących firm, odnoszących sukcesy na polskim i zagranicznym rynku. Nasz rodzimy system edukacji kładzie duży nacisk na uczenie teoretyczne, dlatego w programach edukacyjnych PFR, w tym także w Sieci Mentorów, skupiamy się na praktycznej wiedzy i umiejętnościach oraz na łączeniu różnych kompetencji i współpracy przy rozwiązywaniu określonych wyzwań – wskazuje Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji w PFR.
Oferta Sieci Mentorów PFR skierowana jest do osób i zespołów, które prowadzą start-up w początkowej lub średniej fazie rozwoju. W trzeciej edycji szczególną uwagę warto zwrócić na pulę ekspertów z obszaru zdrowia, ale do programu mogą aplikować start-upy działające w różnych obszarach. Firma zgłaszająca się do programu wybiera jedną z pięciu kompetencji, w której potrzebuje wsparcia: tworzenie zespołu, marketing, rozwój biznesu, relacje inwestorskie i zarządzanie produktem, a następnie wskazuje maksymalnie dwóch ekspertów, z którymi chce współpracować. Kluczowym etapem rekrutacji jest umotywowanie potrzeby mentoringu w wybranym obszarze, które start-up przygotowuje w formie 5-minutowego nagrania wideo. Udział w programie jest bezpłatny. Wybrane firmy od lutego do końca czerwca będą uczestniczyć w minimum 2-3 spotkaniach z wybranym mentorem. Terminy i forma spotkań będą zależały od indywidualnych ustaleń z ekspertem.
KOMENTARZE