Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska firma dołącza do prestiżowego projektu H-INNOVA. Zaprezentuje się w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii
Polska firma dołącza do prestiżowego projektu H-INNOVA. Zaprezentuje się w Portugalii, Hisz

InventionMed planuje przystąpienie do projektu H-INNOVA – Health Innovation Hub. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie skierowana do firm oraz start-upów z branży medycznej, której celem jest wprowadzenie innowacji w dziedzinie zdrowia. Spółka podpisała umowę o poufności z członkiem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, PremiValor – Estudios, Investimentos e Participacoes Lda – pomysłodawcą projektu.

 

 

H-INNOVA – Health Innovation Hub zrzesza obecnie ponad 7 tys. studentów z prestiżowych uniwersytetów medycznych. Wśród jego członków znajdziemy także centra badawcze, firmy i start-upy z różnych krajów w Europie oraz organizacje medyczne z Portugalii, Hiszpanii oraz Brazylii. Obecnie założyciele projektu pracują nad wprowadzeniem innowacji w szpitalach publicznych w Portugalii przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Portugalskim Stowarzyszeniem Administratorów Szpitali, które nadzoruje wprowadzanie nowych technologii w sektorze zdrowia w tym kraju.

Przystąpienie do projektu umożliwi InventionMed czynny udział w działaniach związanych z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w placówkach medycznych w Portugalii, Hiszpanii oraz Brazylii, a także w innych europejskich krajach. Rodzi to możliwości współpracy biznesowej w zakresie dystrybucji symulatorów TutorDerm oraz wirtualnej strzykawki. – Udział w projekcie H-INNOVA to ważny krok w kontekście obecności InventionMed na arenie międzynarodowej. Współpraca ta zwiększy możliwości badawczo-rozwojowe, pozwoli na przewidywanie trendów i co ważne – rozszerzy sieć biznesowych kontaktów – komentuje Tomasz Kierul, Prezes Zarządu InventionMed.

 

KOMENTARZE
Newsletter