Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nigdy wcześniej dostęp do mentorów z branży medtech nie był taki prosty
Nigdy wcześniej dostęp do mentorów z branży medtech nie był taki prosty
Początki zawsze są najtrudniejsze – nikt tego nie wie tak dobrze jak przedsiębiorcy rozpoczynający nowe projekty. Szczególnie w branży takiej jak medyczna, gdzie poza produktem trzeba też lawirować między prawnymi wytycznymi a wymogami służby zdrowia. Na szczęście początki w branży medtech niedługo mogą być prostsze, a to za sprawą wydarzenia medTECH 1-on-1, dzięki któremu 14 kwietnia w Gdańsku będzie można skonfrontować swoje projekty z mentorami branżowymi.

 

 

Od początku

Nowy biznes przedsiębiorcy zaczynają coraz częściej od stworzenia kanwy modelu biznesowego. Jest to szybkie i proste narzędzie planowania działalności przedsiębiorstwa, określenia segmentu docelowego czy kanałów dotarcia do klientów. Kolejny krok jest już trudniejszy.

– Trzeba pamiętać, że model biznesowy to lista hipotez do sprawdzenia – mówi Wojciech Giżowski z BreakBox Lab, jednego z organizatorów medTECH 1-on-1 – Do tego niezbędne są konsultacje i badanie rynku. A nie wszystkie informacje dostępne są w publicznych raportach. Tutaj na pomoc przychodzą mentorzy.

Dla organizatorów z BreakBox Lab inspiracją był program akceleracyjny Startupbootcamp w Berlinie. Natrafili tam na niespotkaną dotąd w Polsce formę wydarzenia: konfrontacje twarzą w twarz z mentorami z branży. Jak wspominają, sami się nie spodziewali, jak dużą wartość taka szybka weryfikacja modelu biznesowego wniesie w ich projekt Biolumo.

– W dwa dni byliśmy w stanie porozmawiać z ekspertami z korporacji, lekarzami czy inwestorami. W normalnych warunkach dojście do tych ludzi zajęłoby nam co najmniej pół roku. Teraz chcemy podobne możliwości przenieść na nasze ojczyste podwórko – mówi Wojciech Giżowski.

 

Pomorze centrum innowacji zdrowotnych

Pomorze współpracuje i wspiera ekosystem biznesowy w szczególny sposób. Najlepszym tego dowodem był sposób wyboru Inteligentnych Specjalizacji Pomorza, który w przeciwieństwie do innych województw odbył się oddolnie przez grupy przedsiębiorców i instytucji.

Dwie z czterech Specjalizacji skupiają się na innowacyjnych technologiach i zdrowiu – ISP2 dotycząca rozwiązań informatycznych oraz ISP4 dotycząca rozwiązań w zakresie chorób cywilizacyjnych i starzenia.

Liderzy grup autorskich tych specjalizacji współorganizują medTECH 1-on-1 – są to Klaster Interizon oraz Gdański Uniwersytet Medyczny.

– Wspieranie tego typu wydarzeń jest ogromnie ważne z punktu widzenia Klastra. Przede wszystkim oczywiście dlatego, że wpisuje się w ideę jego funkcjonowania. Łączenie środowisk i stwarzanie warunków współpracy, budowania partnerstw, realizacji wspólnych projektów w moim rozumieniu właśnie tak powinno się wyrażać – mówi Izabela Disterheft, Prezes Klastra Interizon – I współpraca ta daje wymierne efekty. BreakBox Lab poznaliśmy w ramach realizowanego przez nas projektu InnoLabs. Teraz wspólnie podjęliśmy się organizacji medTECH 1-on-1. Liczę, że ten eksperyment się powiedzie i uda nam się z jego pomocą regularnie integrować środowiska biznesowe i medyczne, no i przede wszystkim osiągać ciekawe wdrożenia w zakresie innowacji zdrowotnych.

 

Sprawdź swój pomysł z ekspertami

W ramach pierwszej edycji wydarzenia medTECH 1-on-1, osiem zespołów realizujących projekty mające podnieść jakość zdrowia, będzie miało okazję skonfrontować swoje pomysły z mentorami w ramach 8 „stolików” (medyczno-naukowy, służby zdrowia, startupów medtechowych, inwestorski, prawno-patentowy, marketingowy, sprzedażowy, finansowy).

 

Wśród ekspertów pojawią się takie osoby, jak:

* dr Łukasz Naumiuk – mikrobiolog i specjalista diagnostyki klinicznej;

* Sebastian Mul – współzałożyciel i zarządzający dr Pocket;

* Irena Lewandowska – sprzedawca aparatury medycznej z 20-letnim doświadczeniem w firmach takich jak Bayer czy Siemens;

* Aleksander Kłósek – Investment Manager z funduszu YouNick Mint VC;

* Piotr Przymusiała – inżynier z ponad 20-letnim doświadczeniem w konstruowaniu i komercjalizowaniu urządzeń medycznych…

… i wielu innych!

Organizatorzy serdecznie zapraszają zespoły z obszaru medtech, zarówno z telemedycyny, konstruujące urządzenia medyczne jak i pracujące nad nowymi lekami do aplikowania do 6 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. 

medTECH 1-on-1 odbędzie się 14 kwietnia na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Szczegóły i najnowsze informacje dostępne są na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

KOMENTARZE
Newsletter