Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NEUCA i KAMSOFT rozpoczynają współpracę w zakresie usług dla pacjenta
NEUCA i KAMSOFT rozpoczynają współpracę w zakresie usług dla pacjenta
Grupa NEUCA, czołowy dostawca produktów i usług na rynku zdrowia będzie współpracowała z firmą KAMSOFT, dostarczającą rozwiązania informatyczne na rynek medyczny. Partnerstwo pomoże zwiększyć efektywność działań NEUCA w obszarze opieki zdrowotnej, a KAMSOFT uatrakcyjni swoją ofertę dla przychodni oraz indywidualnych praktyk lekarskich.

W ramach współpracy KAMSOFT wdroży działające w chmurze oprogramowanie SERUM do wspomagania zarządzania siecią przychodni lekarskich Świat Zdrowia, należących do Grupy NEUCA. Dzięki partnerstwu zostaną wprowadzone innowacyjne rozwiązania mobilne, telemedyczne, aktywizujące pacjentów.

Umowa z NEUCA obejmuje również sprzedaż firmie KAMSOFT udziałów spółki Mediporta, która dotychczas w Grupie NEUCA była odpowiedzialna za dostarczanie w systemie chmurowym oprogramowania do zarządzania przychodniami czy indywidualnymi praktykami lekarskimi. Atutem Mediporta jest intuicyjność i innowacyjność jej rozwiązań. Marka Mediporta zostaje na rynku i będzie nadal rozwijana przez KAMSOFT poprzez szersze dotarcie do rynku opieki zdrowotnej oraz integracji usług z innymi systemami.

– Współpraca z KAMSOFT oparta jest na obustronnych korzyściach – my mamy know-how, a nasz partner technologię i doświadczenie. Wykorzystanie platformy OSOZ pozwoli Grupie NEUCA na szybszy rozwój usług skierowanych do pacjenta poprzez zwiększenie ich efektywności i podniesienie standardów jakości. Wdrożenia realizowane przez KAMSOFT gwarantują sprawne wprowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, wpłyną na udoskonalenie zarządzania przychodniami i w przyszłości ośrodkami badań klinicznych w naszej Grupie. Jednocześnie dzięki przejęciu Mediporta, KAMSOFT pozyskuje innowacyjne, łatwe i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które może być uzupełnieniem portfolio dla określonej grupy klientów – komentuje Tomasz Józefacki, wiceprezes Grupy NEUCA.

- Zarówno SERUM jaki i MEDIPORTA to nowoczesne rozwiązania oparte o chmurę, której zalety coraz szybciej znajdują uznanie wśród użytkowników systemów medycznych. Jasny podział ról i odpowiedzialności za rozwiązanie, w połączeniu z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i elastycznością w trakcie wdrożenia, pozwalają każdej ze stron skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, przy jednoczesnym wspólnym wysiłku w celu uzyskania najwyższej jakości obsługi pacjentów – dodaje Grzegorz Mródź, wiceprezes KAMSOFT S.A.

KOMENTARZE
Newsletter