Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic planuje start komercyjnych badań w Finlandii w czwartym kwartale 2018 r.
Firma telemedyczna Nestmedic S.A. przygotowuje się do komercyjnych badań za pomocą mobilnego KTG Pregnabit wśród fińskich pacjentek. Polska spółka jest bliska podpisania umowy, która zapewni jej współpracę z dystrybutorem i jednym z referencyjnych szpitali oraz dalszą ekspansję w lokalnych ośrodkach medycznych. Będzie to jednocześnie pierwszy zagraniczny rynek, gdzie spółka chce prowadzić seryjną sprzedaż. W sierpniu na rozwój systemu Pregnabit na rynkach skandynawskich, Nestmedic pozyskał milion złotych.

 

Obecnie spółka jest w fazie przygotowywania integracji Pregnabit z systemem IT ośrodka medycznego z którym współpracuje w Finlandii. Władze Nestmedic liczą, że do zakończenia prac dojdzie w IV kwartale br. i jednocześnie na fińskim rynku przeprowadzone zostaną pierwsze płatne badania z wykorzystaniem polskiej technologii. Spółka od maja do lipca prowadziła pilotaż urządzenia
w Finlandii. Przeprowadzona po testach wśród lekarzy, położnych i pacjentek ankieta potwierdziła przełomowość mobilnego badania KTG – systemu Pregnabit. Personel medyczny w swoich odpowiedziach podkreślał dokładność zapisu dostarczanego przez Pregnabit, a ciężarne pacjentki doceniały z kolei przede wszystkim łatwość użytkowania systemu.

Nestmedic zamierza współpracować z fińskimi szpitalami za pośrednictwem lokalnego dystrybutora, z którym planuje jesienią podpisać umowę. Władze wrocławskiej firmy liczą, że w ciągu kilku kwartałów na tamtejszym rynku może pojawić się kilkadziesiąt urządzeń Pregnabit. Przedstawiciele Nestmedic oceniają Finlandię i inne skandynawskie rynki jako jedne z najbardziej atrakcyjnych w pierwszej fazie rozwoju biznesu poza Polską. – Finlandię cechują wysokie wydatki na ochronę zdrowia, a także otwartość na rozwiązania telemedyczne. W tym roku wartość rynku e-health prognozowana jest tam na 41 mln USD. Finowie są bardzo otwarci na innowacje pozwalające na podwyższeniu standardu opieki okołoporodowej, który i tak już jest na jednym z najwyższych poziomów na świecie. W komercjalizacji naszego urządzenia sprzyja też szczególna rola położnej w opiece nad kobietą ciężarną – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Nestmedic.

Finlandia i Polska to nie jedyne rynki na których Nestmedic przeprowadził pilotaż swojego urządzenia. Polska firma umożliwiła korzystanie ciężarnym kobietom Pregnabitu również m.in. w Danii, Portugalii, Katarze oraz w Kenii.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2026>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Newsletter