Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Neofect zaprezentuje dwie nowe technologie medyczne na targach CES 2017
Południowokoreański stratup NEOFECT, producent inteligentnej rękawiczki dla pacjentów po udarze, rozszerza swoją linię produktów rehabilitacyjnych. Podczas targów konsumenckich w Las Vegas, CES 2017, zostaną zaprezentowane dwie innowacje technologiczne: Rapael Smart Kids oraz RAPAEL SMART Board.

 

Rapael dla dzieci

Rapael Smart Kids jest urządzeniem, które podobnie jak Rapael Smart Glove opiera się o nowoczesną technologię biofeedback. Rękawiczkę stosuje się do rehabilitacji dzieci z upośledzeniem rozwojowym ośrodkowego układu nerwowego lub układu mięśniowego (niepełnosprawność ruchowa, porażenie mózgowe, itd.). Rękawiczka jest szczególnie pomocna w terapii przedramienia i nadgarstka. 

 

Urządzenie wykorzystuje czujniki typu 9-aixs IMU, a także oprogramowanie (czyli sztuczną inteligencję) do ćwiczeń rehabilitacyjnych poprzez gry komputerowe dostosowane do wieku małych pacjentów. Taka terapia pobudza przede wszystkim zmysły wzroku i słuchu, wpływając tym samym skutecznie na plastyczność mózgu i reakcję mięśni dziecka. Urządzenie posiada ergonomiczny kształt pozwalający na szeroki zakres ruchów oraz jest wyposażone w technologię bezprzewodową Bluetooth.

 

- Z uwagi na to, że mózg dziecka regeneruje się dużo szybciej niż mózg osoby dorosłej, taka forma rehabilitacji jest wyjątkowo skuteczna, w szczególności w grupie wiekowej 4-15 lat, dla której przeznaczone jest urządzenie - podkreśla Ho Young Ban CEO Neofectu. Rapael Smart Kids jest już w sprzedaży w Korei. Wejście na światowe rynki jest planowane w kwietniu 2017 roku, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych certyfikatów.

 

Wirtualna rehabilitacja łokcia i ramienia u dorosłych

Drugą innowacją, która zostanie przedstawiona na CES jest RAPAEL SMART Board. To urządzeniem do rehabilitacji kończyny górnej pacjentów z urazem ramienia lub stawu łokciowego. Rapael SMART Board opiera się na metodzie biofeedbacku oraz korzysta z algorytmu do tworzenia indywidualnego zestawu ćwiczeń. W ramach rehabilitacji proponowane są trzy rodzaje treningu (Conditional Exploration, Point-to-Point Reaching i Shape Drawing). Analiza stanu i postępów pacjenta odbywa się w czasie rzeczywistym pod nadzorem lekarza, który może dostosowywać program ćwiczeń do każdego przypadku leczniczego. Wprowadzenie do sprzedaży Rapael SMART Board jest także planowane na kwiecień 2017 roku.

 

- Jesteśmy przekonani, że dostęp do skutecznych i niedrogich technologii w ramach opieki zdrowotnej nie powinien być limitowany, ani przez sytuację finansową pacjenta, ani przez to w jakiej strefie geograficznej mieszka. Niezmiernie cieszymy się, że pokażemy przedpremierowo nasze dwie inowacje technologiczne na CES - zanacza Ho Young Ban.

 

Inteligentna rękawiczka innowacją CES 2017

Jak co roku w ramach przygotowań do największych światowych targów konsumenckich, CES wyłonił w listopadzie najbardziej obiecujące innowacje nadchodzącej edycji. Pierwsza innowacja Neofectu, Rapael Smart Glove, która od dwóch lat jest obecna na rynku w wersji dla szpitali, została uhoronowana „CES 2017 Innovation Award”. Rękawiczka Rapael jest systemem z biofeedbackiem, który składa się z egzo-rękawicy z wbudowanymi czujnikami oraz oprogramowania komputerowego, przeznaczonym do rehabilitacji dłoni pacjentów po urazach neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego w oparciu o gry komputerowe.

Technologia Rapael Smart Glove została niedawno zakupiona i włączona do programu ćwiczeń w jednym z największych ośrodków rehabilitacyjnych na świecie, Instytucie Rehabilitacji w Chicago (RIC). Instytucja zakupiła kilka egzemplarzy inteligentnej rękawiczki.

Dodatkowo, start-up Neofect nawiązał partnerską współpracę z amerykańskim Departament Spraw Weteranów (DVA), który posiada sieć 150 szpitali, dzięki czemu pacjenci tej instytucji otrzymają całkowitą refundację za wynajem urządzenia do terapii w domu. W istocie, inteligentna rękawiczka od niedawna jest dostępna w Stanach Zjednoczonych w formie leasingu dla indywidualnych pacjentów, do użytku domowego. Koszt wypożyczenia na miesiąc to 99 dolarów. 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter