Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medinice założy spółkę w Stanach Zjednoczonych w celu certyfikacji FDA i komercjalizacji PacePress
Medinice założy spółkę w Stanach Zjednoczonych w celu certyfikacji FDA  i komercjalizacji P

Medinice S.A. – spółka zajmująca się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją  innowacyjnych technologii medycznych w obszarach kardiologii i kardiochirurgii – zawarła Term Sheet z amerykańskimi partnerami. Celem współpracy będzie zdobycie amerykańskiej certyfikacji FDA i komercjalizacja w Stanach Zjednoczonych produktu PacePress.

 

 

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatory lub kardiowertery-defibrylatory. Medinice udzieli nowo założonej spółce licencji na technologię PacePress, a amerykańscy partnerzy będą odpowiedzialni za zdobycie amerykańskiej certyfikacji FDA i komercjalizację w Stanach Zjednoczonych produktu PacePress. W momencie zawiązania nowej spółki, Medinice będzie jej większościowym udziałowcem. Amerykańscy partnerzy w równym stopniu z Medinice wniosą kapitał na zawiązanie i działalność nowej spółki.

– Amerykańscy partnerzy, z którymi będziemy współpracować posiadają duże doświadczenie w certyfikacji i komercjalizacji kardiologicznych technologii medycznych na rynku amerykańskim, który pod względem wartości jest największym światowym rynkiem technologii medycznych. Naszym celem jest złożenie dokumentacji dotyczącej certyfikacji FDA dla projektu PacePress, a następnie skomercjalizowanie tego projektu w USA. Jesteśmy przekonani, że obecna umowa jest dla nas ważnym krokiem, który w przyszłości pozwoli nam z sukces komercjalizować tam również nasze najważniejsze projekty takie jak: MiniMax czy CoolCryo – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu, współzałożyciel i największy akcjonariusz Medinice. Stany Zjednoczone są największym pod względem wartości rynkiem technologii medycznych na świecie. Wartość amerykańskiego rynku rozruszników serca to około 2,5 mld USD.

W styczniu Medinice zawarł pierwszą w historii spółki umowę licencyjną na sprzedaż PacePress na rynek indyjski. Medinice przyznał indyjskiemu dystrybutorowi sprzętu medycznego wyłączność do sprzedaży PacePress na rynku indyjskim, za co otrzyma 360 tys. USD. Ponadto Medinice będzie otrzymywał tantiemy w wysokości minimum 10% od sprzedaży PacePress. W portfolio Medinice znajduje się obecnie 12 projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na pozostałych największych światowych rynkach.

KOMENTARZE
Newsletter