Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Medical Inventi z najlepszym innowacyjnym projektem na 2023 ELTI Awards w Madrycie
Medical Inventi z najlepszym innowacyjnym projektem na 2023 ELTI Awards w Madrycie

Medical Inventi – spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia – zdobyła nagrodę za najlepszy projekt w kategorii innowacja na ELTI Awards (European Long-Term Investors Association). Flagowy produkt lubelskiej spółki – FlexiOss® – otrzymał od jury konkursu pełną liczbę punktów, czyniąc projekt zwycięzcą. W konkursie zostało wyłonionych trzech laureatów spośród ponad 40 propozycji przedstawionych przez członków ELTI, które prezentowały wybitne pomysły i przedsiębiorcze podejście w obszarach innowacji, zielonych i zrównoważonych inwestycji oraz wpływu społecznego. 

– Na takie chwile cały zespół Medical Inventi czeka! Ciężka praca nad projektem FlexiOss jak widać przynosi efekty. Nasz produkt jest w trakcie komercjalizacji, a już został zauważony na świecie. Cieszę się, że już na tym etapie możemy pochwalić się sukcesami, jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem wyróżnienia od Europejskiego Stowarzyszenia Inwestorów Długoterminowych. Chciałbym także szczególnie podziękować naszemu bankowi – BGK. Dzięki doświadczonemu od niego wsparciu projekt został sfinansowany z sukcesem, a my mogliśmy skupić się przede wszystkim na pracy naukowej. Nagroda jest dowodem na to, że warto ten projekt jeszcze szerzej rozwijać. Zastosowanie produktu nie tylko w chirurgii, ale także stomatologii i weterynarii umożliwia nam działanie na wielu polach biznesowych – mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.

Według kapituły ELTI Awards FlexiOss® to przełomowe rozwiązanie w dziedzinie nowoczesnych preparatów implantologicznych III generacji. Unikając stosowania białka zwierzęcego i ludzkiego, może być z łatwością stosowany w krajach o różnych przekonaniach religijnych i kulturowych. Dzięki swojej strukturze na polimerach cukrowych ryzyko infekcji i reakcje odrzucenia są znacznie zmniejszone. Zainteresowanie ze strony USA i Zjednoczonych Emiratów Arabskich pokazuje, że jest to innowacja rynkowa. Produkt można również rozszerzyć na ortodoncję lub weterynarię, co czyni go uniwersalnym. Ponadto jest także nadzieją dla lekarzy, a przede wszystkim pacjentów na powodzenie w leczeniu osteoporozy lub raka kości. 

FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi komercjalizuje produkt i sukcesywnie wprowadza go na globalne rynki. W maju tego roku zostały przeprowadzone pierwsze operacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a spółka prowadzi rozmowy z 14 dystrybutorami z Europy i Azji. Firma w 2024 r. zamierza zadebiutować na NewConnect.

Wręczenie nagród odbyło się 20 lipca 2023 r. w Madrycie podczas obchodów 10-lecia ELTI. Europejskie Stowarzyszenie Inwestorów Długoterminowych zostało założone w lipcu 2013 r. w Paryżu przez NPBI i EBI. Obecnie do ELTI przynależy 31 europejskich instytucji finansowych. Organizacja odgrywa silną rolę w finansowaniu europejskiej gospodarki wśród obywateli, a także projektów publicznych, a suma bilansowa członków ELTI wynosi 2,6 bln euro. Celem stowarzyszenia jest promowanie długoterminowych inwestycji w ścisłym powiązaniu z celami i inicjatywami opracowywanymi przez Unię Europejską, które mają sprzyjać społecznemu wzrostowi oraz tworzeniu miejsc pracy.

Źródła

Fot. Materiały prasowe

KOMENTARZE
news

<Luty 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Newsletter