Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak rozwija się obszar sztucznej inteligencji w zdrowiu? Ruszyły zapisy do udziału w konferencji MEDmeetsTECH #13
Jak rozwija się obszar sztucznej inteligencji w zdrowiu?   Ruszyły zapisy do udziału w konf

12 maja br. w Warszawie już po raz trzynasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju obszaru Artificial Intelligence (AI), Virtual Reality (VR), Augmented Reality (AR) oraz nowych technologiach w telemedycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych start-upów medtech.

 

 

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, start-upów i biznesu. Po raz drugi odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie, jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #ArtificialIntelligence. Jego wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych start-upów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „Trendy”, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży medtech. Dowiemy się z niej m.in. na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem sztucznej inteligencji w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny? 

Z kolei podczas sesji: „Rynkowy know-how” pojawi się wiele ciekawych zagadnień dotyczących m.in. tworzenia aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży, stosowania rozwiązań typu HOLO, AI, VR czy metaverse oraz budowania ekosystemów firm i ich produktów. Każde z wystąpień wzbogacą rynkowe case studies przedstawiające praktyczną stronę prezentowanych rozwiązań. 

Na ten dzień zaplanowano również debatę pt.: „Sztuczna inteligencja w ochronie zdrowia: szansa czy zagrożenie?”, w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych oraz Polskiej Federacji Szpitali.

Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych medycznych start-upów. Prowadzisz taki podmiot i chcesz zaprezentować swoje osiągnięcia w obszarze sztucznej inteligencji? Wejdź na stronę i zgłoś się do programu!

Źródła

Fot. MEDmeetsTECH

KOMENTARZE
Newsletter