Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak rozwija się branża IT w Polsce?
Jak rozwija się branża IT w Polsce?

Branża IT już od paru lat należy do najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w zasięgu globalnym. Jest to widoczne również w naszym kraju, czego najlepszym dowodem jest wzrost zapotrzebowania na specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej gałęzi gospodarki.

 

 

 

Globalne marki inwestują w IT w Polsce

Na szybki rozwój sektora nowoczesnych technologii w naszym kraju wpływa m.in. działalność podmiotów z zagranicy. Coraz więcej renomowanych firm o globalnym zasięgu decyduje się zainwestować w Polsce, otwierając tutaj kolejne filie. Należy podkreślić, że niemałe znaczenie ma położenie naszego kraju, które pozwala szybko dotrzeć do innych państw, ale względy geograficzne nie są najistotniejsze. Przede wszystkim zagraniczne firmy szybko odkryły potencjał naszych specjalistów. W efekcie wykwalifikowana kadra przyciąga wielu nowych inwestorów, nie tylko w największych aglomeracjach.

W których polskich miastach IT rozwija się najszybciej?

Zastanawiasz się, w których miastach sektor nowoczesnych technologii rozwija się najszybciej? Jeszcze do niedawna głównymi ośrodkami związanymi z IT były Warszawa i Wrocław. Obecnie jednak w wielu innych polskich aglomeracjach ta branża odgrywa kluczową rolę dla gospodarki danego regionu. Warto wspomnieć chociażby o Krakowie, Rzeszowie i Poznaniu, w których powstaje coraz więcej firm z tego sektora. Jednym z głównych ośrodków staje się także Trójmiasto, przyciągając uwagę zarówno inwestorów, jak i specjalistów IT.

Na jakich specjalistów IT jest największy popyt?

Branża IT rozwija się w Polsce wyjątkowo dynamicznie, wzrasta popyt na specjalistów z tego sektora. Kto obecnie może liczyć na szybkie zdobycie zatrudnienia? Duże zapotrzebowanie dotyczy m.in. programistów ze znajomością takich technologii, jak Python, C++, JavaScript, Java czy .NET. W ofertach pracy coraz częściej można także znaleźć ogłoszenia dedykowane analitykom danych oraz architektom IT. Nie maleje również popyt na specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Ponadto poszukiwani są specjaliści ds. środowiska chmurowego, serwisanci IT i projektanci stron internetowych.

Należy podkreślić, że wraz z szybkim rozwojem branży nowoczesnych technologii w naszym kraju potencjalni kandydaci mogą liczyć na bardzo wysokie stawki. Do najlepiej płatnych zawodów można zaliczyć architekta IT, inżyniera baz danych, programistę mobile i specjalistę ds. cyber security.

Zapoznaj się z artykułami na temat rozwoju IT w naszym kraju – odwiedź the blog!

Coraz więcej osób stawia na karierę w IT

Wraz z dynamicznym rozwojem branży IT i coraz większym zapotrzebowaniem na specjalistów wzrasta liczba osób, które decydują się na rozpoczęcie kariery w sektorze nowoczesnych technologii. Dodajmy też, że pierwsze kroki w IT można stawiać również bez kierunkowego wykształcenia. Polacy chętnie decydują się na przebranżowienie, zdobywając niezbędne kompetencje na szkoleniach i bootcampach. W praktyce w naszym kraju sektor IT jest otwarty nie tylko dla osób o technicznym wykształceniu, ale także humanistów.

Nie czekaj – już dzisiaj sprawdź najnowsze ogłoszenia o pracę z sektora IT!

Podsumowanie

IT to obecnie jeden z kluczowych sektorów gospodarki w naszym kraju. Wciąż wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży, dlatego na szybkie zdobycie zatrudnienia mogą liczyć nawet początkujący kandydaci. Warto wykorzystać dynamiczny rozwój IT w Polsce i zdecydować się na karierę właśnie w tym sektorze.

Źródła

Fot. Licencja Pracuj.pl

KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter