Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
InventionMed opracuje symulator rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2
InventionMed opracuje symulator rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej, podpisała list intencyjny o współpracy z koreańską firmą z branży dermatologii klinicznej. Proster Company Limited wesprze InventionMed w pracach nad symulatorami TutorDerm oraz wirtualną strzykawką. Firmy opracują także wspólny projekt – symulator VR, który zobrazuje zjawiska związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

 

 

Proster Company Limited to firma, która dostarcza środki przyspieszające gojenie się ran skórnych. Koreański kontrahent wesprze InventionMed w rozwoju symulatorów medycznych – szczególnie tych, dedykowanych dermatologii klinicznej i estetycznej. – Bardzo cieszymy się, że grono wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie leczenia ran skórnych jest zainteresowane współpracą z InventionMed. Proster Company Limited będzie nieocenionym wsparciem podczas dalszych prac nad urządzeniem szkoleniowym TutorDerm oraz nad wirtualną strzykawką – komentuje Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Oprócz prac nad obecnie realizowanymi projektami, firmy nie wykluczają dalszych działań przy kolejnych projektach rozwojowych spółki. Dodatkowo, InventionMed wraz Proster Company Limited opracują wspólny projekt – symulator medyczny w wirtualnej rzeczywistości, który będzie dotyczył zjawisk związanych z wirusem SARS CoV2. – Staramy się dostosować naszą działalność do obecnie panujących realiów. Pandemia zakaźnej choroby COVID-19 zmieniła życie gospodarcze i społeczne, a jej skutki odczuwać będziemy jeszcze przez długi czas. Również i my chcemy się włączyć w walkę z koronawirusem, poprzez stworzenie specjalnego rozwiązania – symulatora VR. Urządzenie pomoże w zrozumieniu zjawisk z nim związanych, a w konsekwencji wpłynie na większą świadomość globalnej społeczności – dodaje Tomasz Kierul.

KOMENTARZE
Newsletter