Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Innowacyjny sprzęt dla studentów WUM-u. Warszawski Uniwersytet Medyczny zawiera współpracę z firmą MedApp
Redakcja portalu, 10.08.2018 , Tagi: medapp, WUM
Studenci i pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zyskają nowe, innowacyjne zaplecze technologiczne. Instytucja podpisała właśnie list intencyjny deklarujący współpracę z krakowską firmą MedApp, a zarazem światowymi pionierami w dziedzinie.

 

 

 

W środę, 8 sierpnia, w budynku Rektoratu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. med. Krzysztof J Filipiak, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia, Promocji i Rozwoju oraz Mateusz Kierepka, prezes MedApp, podpisali list intencyjny, którego założeniem jest rozwinięcie dotychczasowej kooperacji w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i elektrofizjologii. Zgodnie z założeniami współpracy już wkrótce przyszli lekarze otrzymają innowacyjny sprzęt telemedyczny i samodzielnie poddadzą testom. Na podstawie uwag i rekomendacji adeptów medycyny MedApp rozwinie zaś funkcjonalność swoich produktów, finalnie prezentując produkt gotowy do wdrożenia do pełnej praktyki klinicznej.

– Wierzę, że to początek pełnej synergii między Warszawskim Uniwersytetem Medycznym a MedAppem – już nie tylko w celu pilotażu, ale pełnej implementacji naszych technologii, a więc telemedycyny, rozwiązań holograficznych oraz druku 3D. Bez wsparcia WUM-u nie bylibyśmy tak daleko, jak jesteśmy. Zastosowanie kliniczne naszego produktu jest dla nas bowiem szczególnie ważne – komentuje Kierepka.

To nie pierwsze spotkanie obu podmiotów. W maju ubiegłego roku sprzęt telemedyczny firmy MedApp wykorzystano podczas pionierskiego zabieg ablacji podłoża migotania przedsionków. Wtedy też operatorzy I Katedry i Kardiologii WUM otrzymali szansę zapoznania się z telemedycznym systemem CarnaLife Holo®, tj. innowacyjnego rozwiązania, które na bazie danych pozyskanych podczas tomografiii komputerowej, echokardiografii, rezonansu magnetycznego czy angiografii wykonuje hologramową wizualizację struktury serca. Dzięki temu lekarz po założeniu gogli widzi przed sobą czterowymiarowy render narządu pacjenta i jest w stanie zaplanować zabieg z nieosiągalną dotychczas precyzją. Zacieśnienie współpracy między krakowską firmą a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym oznacza, że do studentów trafią właśnie m.in. gogle Microsoft HoloLens®.

Dydaktyka jest dla nas bardzo ważna i chcemy kształcić studentów zgodnie najnowszymi osiągnięciami medycznymi. Bardzo często jest niestety tak, że publiczne uczelnie nie mają dostępu do najnowocześniejszych technologii, stąd potrzeba realizacji tych elementów w partnerstwie publicznoprywatnym. Myślę więc, że podpisanie umowy to wstąpienie na nową ścieżkę dla obu naszych stron mówi prof. Filipiak.

Warszawski Uniwersytet Medyczny to kolejna jednostka naukowa wśród grupy partnerów MedAppu. Dotychczas krakowska firma współpracowała z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

KOMENTARZE
news

<Luty 2026>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
Newsletter