Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Infoscan wprowadzi na rynek urządzenie nowej generacji
Infoscan wprowadzi na rynek urządzenie nowej generacji

Firma telemedyczna Infoscan rozpoczyna nowy etap w procesie wprowadzenia na rynek innowacyjnego urządzenia do domowej diagnostyki. Spółka podpisała umowę z AMC TECH Sp. z o.o., która będzie odpowiedzialna za wyprodukowanie prototypu oraz ostatecznej wersji urządzenia. Nowe rozwiązanie łączące sprzęt do domowej diagnostyki bezdechu sennego z badaniami typu EKG, EEG oraz EMGma trafić do sprzedaży po 12 miesiącach od podpisania umowy z producentem. Zarząd Infoscanu podkreśla, że pozwoli ono osiągnąć wyższe przychody, zwiększyć marżę ze sprzedaży oraz przyspieszy uzyskanie certyfikacji w USA oraz na innych rynkach.

 

Nowe urządzenie opracowywane przez Infoscan będzie zawierało 3 moduły: ZOPS, służący do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu, POX służący do pulsoksymetrii, czyli badania pod kątem niewydolności oddechowej oraz moduł EKG/EEG/EMG. Będzie on pozwalał pacjentom wykonywać badania typu holter EKG w celu wykrycia zaburzeń pracy serca oraz układu krążenia. Ponadto nowy moduł da możliwość wykonania badań EEG oraz EMG, które przeprowadza się w celu wykrycia zaburzeń funkcjonowania mózgu oraz układu nerwowego.

– Przygotowanie nowej generacji urządzenia diagnostycznego jest jednym z fundamentów ogłoszonych na początku roku Planów Rozwoju Infoscanu. Naszą intencją jest wprowadzenie do oferty rozwiązania kompletnego, które poza diagnostyką pod kątem ZOPS, będzie dawało możliwość wykonania badań typu EKG, EEG, EMG oraz pulsoksymetrii. Dzięki temu pacjenci przy pomocy jednego urządzenia będą mogli w warunkach domowych zweryfikować, czy nie występują u nich dysfunkcje układu oddechowego oraz układu krążenia. Nowy moduł pozwoli także pacjentom zbadać się pod kątem chorób neurologicznych m.in. padaczki. Rozszerzone funkcjonalności to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku medycznego, co w przyszłości wpłynie na wzrost przychodów oraz marży na sprzedaży – komentuje Piotr Sobiś, prezes zarządu Infoscan S.A.

Urządzenie nowej generacji przygotowywane przez AMC ma docelowo zastąpić oferowane obecnie przez Infoscan rozwiązanie MED Recorder, które służy do diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu. Nowe funkcjonalności urządzenia oraz elastyczność w konfiguracji modułów będą dodatkowym atutem przy certyfikacji FDA. Ułatwią one również certyfikację na innych rynkach. Prace nad najnowszą generacją rozwiązania w 100% wpisują się w plany rozwoju spółki na lata 2020-2022.

– Światowe rynki medyczne, w tym amerykański, zmieniają się bardzo szybko w związku z coraz to nowszymi technologiami, które są wdrażane przez dostawców rozwiązań diagnostycznych. Infoscan, jako przede wszystkim firma technologiczna, zamierza rozwijać oraz ulepszać swoją ofertę, dzięki czemu w przyszłym roku wprowadzi rozwiązanie, którego nie ma jeszcze na rynku. Będzie ono stanowiło odpowiedź na aktualne potrzeby pacjentów i lekarzy. Jesteśmy przekonani, że we współpracy z AMC osiągniemy zamierzony cel – komentuje Maciej Nowak, wiceprezes zarządu Infoscan S.A.

AMC to ekspert w zakresie projektowania, produkcji i wdrażania przemysłowych systemów monitorowania, diagnostyki oraz sterowania. Firma zajmuje się wsparciem w rozwoju nowoczesnych produktów w zakresie oprogramowania, elektroniki oraz mechaniki od ponad 20 lat. Rozwiązania zaprojektowane przez AMC znajdują zastosowanie we wszystkich kluczowych gałęziach przemysłu m.in. w sektorze kolejowym, samochodowym, lotniczym, wytwarzania energii (tradycyjnej i odnawialnej) oraz w medycynie.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/czyta%c4%87-poduszka-budzenie-poduszki-2402233/

KOMENTARZE
Newsletter