Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Herbapol wybrał rozwiązania informatyczne od Ardigen
Ardigen, bioinformatyczna spółka-córka giełdowej Selvity, zakończyła wdrożenie systemu STARLIMS w laboratoriach Herbapol Lublin S.A., największego i najbardziej uznanego dostawcy herbat ziołowych i syropów.

 

Wdrażany system będzie wspierał codzienną pracę laboratorium, w tym: logowania próbek, wprowadzania wyników, generowania sprawozdań, kontroli nad upoważnieniami, zarządzania metodami. Został on także zintegrowany z funkcjonującym w Herbapolu systemem klasy ERP. W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu wykorzystania systemu STARLIMS między innymi o podłączenie do aplikacji aparatury kontrolno-pomiarowej, obsługę magazynu, nadzór nad aparaturą kontrolno-pomiarową i szkoleniami.

- W przeszłości korzystaliśmy już z systemu klasy LIMS, który wraz z rozwojem firmy przestał spełniać nasze wymagania. Zdecydowaliśmy się szukać najbardziej zaawansowanego technologicznie narzędzia. Dlatego wybraliśmy system STARLIMS – jest w pełni dostosowany do najwyższych standardów nowoczesnych laboratoriów. Dodatkowym wsparciem był kompetentny i zaangażowany zespół specjalistów Ardigen - to światowej klasy eksperci.  Wdrożenie pozwoli nam na jeszcze szybszy i bardziej dynamiczny rozwój w nowych obszarach działalności. – powiedział Cezary Słowikowski, Dyrektor ds. Informatyki w Herbapol Lublin S.A.

Wdrożenie podsumowuje również Sebastian Kwaśny, Wiceprezes Ardigen S.A. – Wdrożenie systemu STARLIMS w laboratoriach Herbapol Lublin przyniesie duże korzyści pracownikom laboratorium, którzy w codziennej pracy będą mogli korzystać z wydajnego i elastycznego narzędzia. Dodatkowo poprzez powiązanie STARLIMS z systemem ERP kadra kierownicza oraz dyrekcja będzie miała możliwość centralnego sterowania procesami dzięki spójnej platformie informatycznej.

- Jesteśmy przekonani, że system informatyczny STARLIMS pozwoli nam poprawić proces zarządzania danymi laboratoryjnymi i zintegrować nasz system z funkcjonującym w firmie systemem ERP. STARLIMS umożliwi nam realizację tych celów zgodnie z wymaganiami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej – powiedziała Agnieszka Jóźwiak, Kierownik Działu Kontroli Jakości w Herbapol Lublin.

Ardigen dostarcza najbardziej zaawansowane rozwiązania w obszarze profesjonalnej obsługi informatycznej i bioinformatycznej laboratoriów. Firma ma w swoim portfolio dziesiątki wdrożeń w Polsce i Europie Zachodniej, m.in. Francji i Wielkiej Brytanii. Dysponuje unikalnym w skali Europy Środkowo-Wschodniej zespołem ekspertów z międzynarodowym doświadczeniem i znajomością procesów zachodzących w nowoczesnych laboratoriach. Ardigen rozwija nowe usługi w obszarze integracji i przetwarzania dużych zbiorów danych i tworzenia oprogramowania na zamówienie. Firma pracuje nad rozwiązaniami informatycznymi, które będą stanowiły istotne wsparcie dla medycyny spersonalizowanej, szczególnie w obszarze onkologii. Jej ambicją jest osiągnięcie pozycji globalnego lidera w tych obszarach działalności.

W Polsce spółka posiada wyłączność na wdrażanie systemu STARLIMS. W najbliższym czasie firma planuje podpisanie kilku nowych umów wdrożeniowych z wiodącymi w swoich branżach firmami. System STARLIMS został do tej pory wdrożony u ponad 1 100 klientów na całym świecie. Znalazł zastosowanie w wielu branżach, m.in. spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej, chemicznej, petrochemicznej, wydobywczej, medycznej, kryminalistycznej.

Źródła

Informacja prasowa,                                                                                                                   

Kraków, 12.01.2016 r.

KOMENTARZE
Newsletter