Nabór wniosków rozpocznie się 21 września i potrwa do 22 października 2018 roku. Projekty w ramach konkursu mogą składać uczelnie wyższe kształcące na kierunkach medycznych (lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, położnictwo lub zdrowie publiczne) lub ekonomicznych (ekonomia, zarządzanie), które posiadają pozytywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej na ww. kierunkach oraz nie są w stanie likwidacji w chwili składania wniosku o dofinansowanie oraz podmioty prowadzące działalność szkoleniową, które przeszkoliły minimum 100 osób/podmiotów związanych z sektorem ochrony zdrowia w ostatnich 3 latach swojej działalności.
Dofinansowanie mogą otrzymać podmioty, które uwzględnią co najmniej dwa obszary tematyczne:
- szkolenia z zakresu HB-HTA (Hospital Based Health Technology Assessment),
- szkolenia związane z prowadzeniem i zarządzaniem badaniami klinicznymi,
- szkolenia z wykorzystanem map potrzeb zdrowotnych,
- szkolenia zwiększające kompetencje pracowników z sektora zdrowia publicznego w zakresie identyfikacji i przeciwdziałania zagrożeniom epidemiologicznym.
Celem konkursu jest poprawa efektywności funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce poprzez podniesienie kwalifikacji pracowników administracyjnych oraz jednostek systemu ochrony zdrowia. Szczególny nacisk zostanie położony na projekty oferujące szkolenia z zakresu monitoringu i zarządzania badaniami klinicznymi, podnoszenia kompetencji zarządczych oraz zarządzania zasobami w sektorze ochrony zdrowia.
Wnioski można składać za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA (wyłącznie w formie elektronicznej). Proces rekrutacji wniosków potrwa około 5 miesięcy (od daty zamknięcia naboru wniosków).
Więcej informacji na stronie: https://www.sowa.efs.gov.pl.
KOMENTARZE