Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genomtec z kolejnym zgłoszeniem patentowym w technice LAMP
Genomtec z kolejnym zgłoszeniem patentowym w technice LAMP

Genomtec S.A. dokonał zgłoszenia patentowego w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej w zakresie autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki bakteryjnego zakażenia przenoszonego drogą płciową w technice LAMP. Zestaw diagnostyczny wchodzi w skład panelu chorób przenoszonych drogą płciową planowanego w Genomtec ID – opracowywanej przez spółkę platformie do diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem.

 

– Ochrona patentowa posiadanej technologii czy procesów składających się na daną technologię stanowią kluczowy obszar budowania i chronienia wartości intelektualnej wypracowanej w spółce. Technologia Genomtec jest zabezpieczona szeregiem patentów i zgłoszeń patentowych zarówno w obszarze samej platformy diagnostycznej Genomtec ID, jak i biologii molekularnej. To już trzecie z pięciu zgłoszeń, które planowaliśmy do końca tego roku – mówi Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec.

Obecnie Genomtec ma przyznane już dwa patenty oraz dokonał 19 zgłoszeń patentowych. Spółka posiada m.in. patent na metodę oraz system diagnostyczny wykorzystujący technikę grzania bezkontaktowego przyznany w USA oraz w Polsce. Jednocześnie spółka oczekuje na decyzję Europejskiego Urzędu Patentowego oraz lokalnych urzędów patentowych Chin, Japonii, Brazylii, Kanady. Dodatkowo Genomtec dokonał zgłoszeń patentowych, które dotyczą techniki grzania bezkontaktowego procesowane przez Europejski Urząd Patentowy (EPO), Biuro Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO), lokalne urzędy w Chinach i Japonii oraz kolejnych na sześć mieszanin reakcyjnych objętych zgłoszeniami patentowymi wchodzącymi w ścieżkę PCT.

Flagowym rozwiązaniem, nad którym pracuje obecnie Genomtec, jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®, bazującą na technice izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych, czyli namnażania materiału genetycznego z wykorzystaniem bezkontaktowego systemu ogrzewania za pomocą fotonów.

Przełomowe urządzenie diagnostyczne pozwoli na precyzyjną i błyskawiczną diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych droga płciową, nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. w gabinetach lekarskich, na oddziale ratunkowym, a nawet w aptece.

Już 17 marca br. Genomtec zadebiutuje na rynku NewConnect. Debiut jest kolejnym krokiem po zakończeniu pierwszej oferty publicznej akcji serii J, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie akcjami na kwotę powyżej 50 mln zł, czyli kilkukrotnie przewyższającą wartość emisji. Spółka z powodzeniem uplasowała wszystkie oferowane akcje po maksymalnej cenie i pozyskała z emisji ponad 8 mln zł na realizację strategii rozwoju.

KOMENTARZE
news

<Listopad 2022>

pnwtśrczptsbnd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Newsletter