Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genomtec dokonał zgłoszenia patentowego na zestaw starterów do wykrywania zakażeń bakteriam

Genomtec S.A. dokonał zgłoszenia patentowego w zakresie autorskiego zestawu starterów, metody diagnostyki oraz składu mieszaniny reakcyjnej do genetycznej diagnostyki zakażeń bakterią Salmonella enterica w technice LAMP. Zgłoszenie zostało dokonane w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej. Opracowana przez Genomtec technologia do wykrywania jest szybsza i mniej kosztowna niż obecnie wykorzystywane na rynku.

 

 

Salmonellozy lub zatrucia pokarmowe są jednymi z najczęstszych chorób zakaźnych – zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Zwierzęta i produkty pochodzenia zwierzęcego uważane są za główne źródło pałeczek Salmonella. Wszystkie zakażenia Salmonellą rozpoczynają się po spożyciu skażonej żywności, mleka lub wody i u ludzi mogą przebiegać jako ostre zapalenie żołądka i jelit, gorączka jelitowa (dur brzuszny lub paradur) lub bakteriemia z objawami klinicznymi lub bez nich. Zdecydowana większość przypadków zachorowań na salmonellozę u ludzi jest wywoływana przez bakterie należące do gatunku Salmonella enterica, które można teraz wykryć za pomocą szybkiej i taniej metody badawczej z wykorzystaniem zestawu laboratoryjnego Genomtec® Salmonella Laboratory Kit.

– Ubieganie się o ochronę patentową wynika ze znacznie lepszych parametrów diagnostycznych naszych rozwiązań w obszarze biologii molekularnej. Ponadto, charakteryzują się one krótszym czasem potrzebnym do uzyskania wyniku, co jest kluczowe tam, gdzie niezbędna jest szybka i bardzo precyzyjna diagnostyka – mówi Miron Tokarski, prezes zarządu i współzałożyciel Genomtec. Ochrona patentowa posiadanej technologii czy procesów składających się na daną technologię stanowi kluczowy obszar budowania i chronienia wartości intelektualnej wypracowanej w Genomtec. Technologia spółki jest zabezpieczona coraz większą ilością patentów i zgłoszeń patentowych w obszarze samej platformy diagnostycznej Genomtec ID oraz biologii molekularnej, czego przykładem jest wyżej wspomniane zgłoszenie patentowe do wykrywania bakterii Salmonelli enterica.

KOMENTARZE
Newsletter