Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Antywirusowe maseczki Innowacją Roku na XI Gali Polish Businesswoman Awards
Antywirusowe maseczki Innowacją Roku na XI Gali Polish Businesswoman Awards

LSP Life – polski dystrybutor nowatorskich samoodkażających się maseczek – otrzymał na XI Gali Polish Businesswoman Awards nagrodę w kategorii zdrowie, jako „Lider innowacyjnych wyrobów sanitarnych i rozwiązań higienicznych”. Nagrodę podczas gali odebrała prezes zarządu LSP Life Aleksandra Wolska. Wyjątkowość dystrybuowanych przez LSP Life maseczek polega na tym, że wykorzystana do ich produkcj itkanina nie tylko chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii, lecz także je dezaktywuje i zabija, a ich skuteczność jest blisko 100-procentowa. Tak wynika z testów renomowanych europejskich i amerykańskich ośrodków naukowych.

 

16 października w Warszawskim Hotelu Regent miała miejsce jedenasta już uroczysta Gala Polish Busineswoman Awards. Uroczystość poprowadził aktor Jacek Borkowski, a nagrody dla wybitnych kobiet biznesu przyznano w kilku głównych kategoriach: wybitna osobowość, uroda, sukces firmy, zdrowie, moda, nieruchomości oraz finanse. W kategorii zdrowie nagrodzono LSP Life jako lidera innowacyjnych wyrobów sanitarnych i higienicznych. Firma jest dystrybutorem maseczek wyprodukowanych w opatentowanej szwajcarskiej technologii Livinguard, która jako pierwsza na świecie umożliwia produkcję tkanin działających bakterio- i wirusobójczo, rozrywając ściany komórek drobnoustrojów po zetknięciu z tkaniną.

Technologia polega na osadzaniu na powierzchni tkaniny dodatniego ładunku polikationowego. – Gdy mikroby wejdą z nią w kontakt, komórka drobnoustroju, która jest naładowana ujemnie, zostaje zniszczona – wyjaśnia dyrektor Instytutu Higieny Zwierząt i Środowiska Freie Universität Berlin prof. dr Uwe Rösler. – Nasze testy laboratoryjne potwierdziły, że tkanina wytwarzana w technologii Livinguard dezaktywuje ponad 99 proc. ludzkiego koronawirusa – potwierdza światowej sławy mikrobiolog i wirusolog prof. dr Charles P. Gerba z The University of Arizona. Podobne rezultaty przyniosły testy przeprowadzone przez naukowców Instytutu Technologii Włókienniczej Uniwersytetu RWTH w Akwizgranie.

Maseczki do Polski sprowadziła firma LSP Life. – Bardzo cieszymy się z nagrody Businesswoman Award. Jesteśmy start-upem, którego pomysł biznesowy już na początkowym etapie został dostrzeżony i nagrodzony – to dla nas ogromne wyróżnienie, ale także motywacja, by dalej działać na polu innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia, o które bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy teraz dbać – podsumowuje Aleksandra Wolska z LSP Life.

KOMENTARZE
Newsletter