Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
17. edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem – cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urządzenia medyczne
17. edycja MEDmeetsTECH z rozszerzonym programem – cyberbezpieczeństwo, biodruk 3D oraz urz

Już 16 maja br., po raz kolejny w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 17. edycja MEDmeetsTECH – konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem.

Po raz pierwszy w programie znajdzie się sesja PRO-CONTRA z tematem „Medycyna XX wieku kontra medycyna XXI wieku – czy technologia wspiera doświadczenie?”. Szczegóły tej sesji uczestnicy poznają w połowie marca.

 

Konferencję otworzy sesja Trendy, podczas której zaprezentowany zostanie m.in. temat „Ekonometria i wytłumaczalność modeli AI oraz zastosowania w ochronie zdrowia”. Prelegentem będzie dr n. ekon. Łukasz Borowiecki.

W sesji Cyberbezpieczeństwo uczestnicy zapoznają się z następującymi tematami:

* plan poprawy poziomu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, zaprezentowany przez Romana Łożyńskiego z Centrum e-zdrowia;

* cyberbezpieczeństwo urządzeń medycznych typu wearables – wyzwania dzisiaj i jutro, który przedstawi Błażej Pawlak;

* dane medyczne – prywatność a zdrowie – czy musimy wybierać? – autorstwa Michała Czarnucha;

* cyberbezpieczeństwo w medycynie – gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy? Czy NIS2 cokolwiek zmieni?, który omówi Jakub Betka.

Po tej sesji nastąpi sesja o urządzeniach medycznych, podczas której będzie można wysłuchać następujących ekspertów:

* Sanjeev Choudhary, prezesa zarządu Medinice S.A. z prezentacją „Serce 4.0 – cyfrowa przyszłość medycyny”;

* Michała Matuszewskiego, CEO & Founder AILIS – „Ewolucja czy rewolucja w opiece zdrowotnej: jak AILIS zmienia paradygmat walki z rakiem piersi”;

* Dawida Cabana, który będzie mówił o zastosowaniu AI w okulistyce i badaniach przesiewowych siatkówki;

* Mikołaja Wiewiórę, Design Managera Mindsailors Industrial Design z tematem „Czy można wdrożyć urządzenie medyczne w oparciu o druk 3D?”.

Ostatnią z sesji tematycznych będzie sesja dotycząca biodruku 3D z gośćmi specjalnymi – dr hab. inż. Dorotą Bociągą oraz prof. dr. hab. med. Michałem Wszołą, którzy opowiedzą uczestnikom konferencji o biodrukowaniu narządów i organoidów – czy jest to przyszłość transplantologii i badań przedklinicznych leków?

W programie konferencji nie zabraknie również debaty eksperckiej pt. „Jak skutecznie komunikować innowacje do pacjentów i pracowników ochrony zdrowia?”, przygotowywanej przez partnerów merytorycznych wydarzenia: NIL IN – Sieć Lekarzy Innowatorów oraz Medonet.

Na koniec tradycyjnie zaprezentują się przedstawiciele start-upów ze swoimi innowacyjnymi pomysłami gotowi, by odpowiedzieć na pytania uczestników konferencji.

Nie zabraknie okazji do networkingu. Zapraszamy do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia, który zaczynamy od śniadania o godz. 9:00 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.

Zachęcamy do zapoznania się ze wstępnym programem wydarzenia oraz zakupu biletów Early Birds, które będą w sprzedaży tylko do 29 lutego przez stronę.

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2025>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter