Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Univar Beauty & Personal Care poszerza swoje portfolio o produkty pochodzenia naturalnego
Firma Univar Beauty & Personal Care zaprezentowała swoją kampanię SIM inspirowaną naturą podczas wydarzenia In-cosmetics Global, które odbyło się w Amsterdamie w Holandii, podkreślając zaangażowanie firmy Univar w naturalne piękno.

Bezpieczeństwo, skuteczność oraz kwestie etyczne i środowiskowe są kluczowymi czynnikami wpływającymi na dzisiejsze zachowania konsumentów. Naturalne piękno ewoluuje od niszowego do dominującego trendu i kwalifikuje się jako główny napęd w branży pielęgnacji urody i higieny osobistej. Konsumenci szukają efektywnych i naturalnych formulacji o kompleksowym, innowacyjnym i skutecznym działaniu. 

Ten kluczowy trend zmienia i kształtuje przyszłość formułowania. W celu wsparcia klientów Univar Beauty & Personal Care przesuwa granice, poszerza swój asortyment i linie produktów pochodzenia naturalnego, kreując naturalny blask kosmetyki jutra. Szerokie spektrum odpowiedzialnych składników Univar obejmuje produkty od kluczowych partnerów firmy: Dow Organics, Cargill Beauty, Elevance, a w ostatnim czasie także EarthOil oraz Colonial Chemicals. 

Wśród bogatej oferty surowcowej Univar Beauty & Personal Care znajdują się specjalistyczne produkty o wielokierunkowym działaniu. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji: 

 

Modyfikatory reologii

Actigum ™ VSX 20, z Cargill Beauty, zatwierdzony przez COSMOS, to wyjątkowe połączenie gumy ksantanowej i gumy sclerotium w celu uzyskania najlepszych właściwości. Jest to bardzo wydajny biopolimerowy zagęstnik i środek zawieszający o doskonałym profilu sensorycznym. Poprawia stabilność formulacji. Zalecany poziom użycia wynosi od 0,3 do 0,6%. Znajduje zastosowanie w procesach prowadzonych na zimno.

Satiagel ™ VPC 512, z Cargill Beauty, to naturalny i etyczny, zatwierdzony przez COSMOS, polimer karagenowy, który zapewnia silne właściwości zagęszczające. Jest wysoce zalecany do preparatów do stylizacji włosów, które zapewniają teksturę i gładką aplikację, a także wzmacniają efekt stylizacji. 

Elevance Smooth CS-110, z Elevance, zagęstnik olejowy w 100% pochodzenia naturalnego na bazie oleju sojowego. Może być stosowany w układach bezwodnych, jak również w systemach O / W i W / O jako zamiennik dla wosku pszczelego, wosku mikrokrystalicznego lub akrylowych filmotwórczych.

Emulgatory

Emultop ™ Velvet IP, z Cargill Beauty, zatwierdzony przez COSMOS, to ekskluzywny emulgator O / W na bazie lecytyny sojowej, idealny do kosmetyków pochodzenia naturalnego. Jest delikatny dla skóry, nadaje jej miękkie, gładkie, aksamitne i nie lepkie uczucie. Jest łatwy w użyciu. Działa jako samodzielny emulgator  – umożliwia emulgowanie do 20% oleju bez potrzeby ko-emulgatora. Jest idealnym składnikiem dla formuł minimalistycznych. 

Emolienty

Elevance Soft CG-200, z Elevance, to nowy dodatek w portfolio Univar, emolient w 100% pochodzenia roślinnego zawierający olej kokosowy. Może być stosowany jako środek nawilżający w fazie olejowej, zarówno w systemach O / W, jak i W / O. Ta miękka pasta o niskiej temperaturze topnienia zapewnia luksusowe odczucia sensoryczne. Jest dobrą naturalną alternatywą dla tradycyjnych emolientów. 

Elevance Soft CG-100, z Elevance, to alternatywny środek zmiękczający w 100% na bazie bio, o eleganckim i gładkim odczuciu sensorycznym, wysokim nawilżeniu i rozsmarowywaniu. Ze względu na swoje właściwości filmotwórcze jest to dobra naturalna alternatywa dla silikonów. 

Surfaktanty

Poly Suga® Mulse D9, z Colonial, zatwierdzony przez ECOCERT, jest wolnym od PEG, niejonowym środkiem powierzchniowo czynnym otrzymywanym w 100% z surowców pochodzenia biologicznego. Jest hydrofilowy, dobrze rozpuszczalny w wodzie, nie drażniący dla oczu. Ma również bardzo dobre właściwości solubilizujące, szczególnie w połączeniu z kompozycjami zapachowymi i olejkami eterycznymi. 

Olejki eteryczne

Olejek z drzewa herbacianego, zatwierdzony przez COSMOS, jest jednym z najczystszych olejków eterycznych z drzewa herbacianego pochodzących z Australii. Jest skuteczny przeciwko szerokiej gamie bakterii. Oferuje silne działanie przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Produkt posiada silne właściwości odkażające i przeciwzapalne. 

Olejek z liści cytryny – Lemon Myrtle Oil, zatwierdzony przez COSMOS, wykazuje silne właściwości odświeżające i oczyszczające. Dodatkowo zastosowanie olejków eterycznych w produktach kosmetycznych często skutkuje tym, iż nie ma konieczności stosowania kompozycji zapachowych, a co za tym idzie, zmniejszenie ilości alergenów w kosmetyku.

 

Univar Beauty & Personal Care zaopatruje się na całym świecie, dostarczając lokalne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry, pielęgnacji włosów, artykułów toaletowych, makijażu i pielęgnacji przeciwsłonecznej. Dedykowane laboratoria aplikacyjne firmy tworzą konceptualne formuły zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, podkreślając właściwości swoich składników. Produkty te pozwalają oszczędzić technologom drogocenny czas i zainspirować do tworzenia nowych innowacyjnych marek. Dowiedz się więcej o działalności i ofercie firmy na jej stronie. Ta platforma to przestrzeń do odkrywania potrzeb rynku i inspiracji.

KOMENTARZE
Newsletter