Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Tanositol - rewolucja w opalaniu
13.04.2006
Najważniejszym czynnikiem decydującym o kolorze skóry jest melanina. Ten pigment, syntetyzowany w komórkach skóry, jest jednocześnie naturalnym i najlepszym filtrem słonecznym, powodującym ciemnienie skóry, w celu jej lepszej ochrony przed słońcem.
Ekspozycja na światło słoneczne jest niezbędna dla syntezy witaminy D oraz dla zwalczania różnych dolegliwości skórnych, takich jak np. łuszczyca.

Opalanie powoduje ciemnienie skóry wskutek działania promieniowania UV, zarówno pochodzenia naturalnego (słońce) jak i sztucznego (solarium). Nadmierna ekspozycja może jednakże przyczyniać się do wielu szkodliwych efektów, takich jak przedwczesne starzenie się skóry, plamki słoneczne i liczne patologie skórne. Dlatego właśnie niezwykle istotnymi i atrakcyjnymi dla konsumenta są substancje aktywne stymulujące proces opalania i redukujące te szkodliwe efekty. Tanositol, opracowany i produkowany przez firmę Provital, jest nowoczesną substancją roślinną aktywującą i intensyfikującą opalanie oraz utrwalającą efekt opalenizny, poprzez stymulację substancji biorących udział w syntezie melaniny. Rewolucyjność Tanositolu, obok powyższego innowacyjnego mechanizmu działania, polega również na zapobieganiu fotostarzeniu skóry, poprzez aktywowanie syntezy kolagenu I. Tanositol (D-chiroinozytol) to substancja z bardzo istotnej biologicznie grupy inozytoli. Firma Provital pozyskuje go drogą ekstrakcji, oczyszczania i zagęszczania z owoców chleba świętojańskiego – Ceratonia siliqua L. Mechanizm i skuteczność działania Tanositolu poparte są licznymi testami in-vitro i in-vivo. Ich wyniki potwierdzają, że ta rewolucyjna substancja aktywna może być stosowana zarówno do przyspieszania i zarazem intensyfikowania efektu opalenizny, jak również w celu jej utrwalenia i opóźnienia blaknięcia skóry. Jednocześnie zapewnia ona bezpieczne uzyskiwanie naturalnej opalenizny. Tanositol może być efektywnie stosowany w kosmetykach przed i do opalania, używanych zarówno na słońcu jak i w solarium, a także w produktach po opalaniu, utrwalających osiągnięty efekt opalenizny. Więcej informacji można uzyskać w firmie Provital Polska.

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2022>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter