Ponadto, w odróżnieniu od wielu innych polimerów o właściwościach filmotwórczych, SolPerForm 100 nie pozostawia na skórze uczucia lepkości, co jest niezwykle istotne dla komfortu użytkowania przez potencjalnych konsumentów.
Dla twórców receptur kosmetycznych, niezwykle istotnym jest fakt, że SolPerForm 100, wykazuje łatwość mieszania się z faza wodną emulsji, a jego dodatek na poziomie 2% pozwala na zwiększenie efektywności działania czynnika SPF w przedziale od 30 do 70%.
SolPerForm 100 jest kompatybilny zarówno z filtrami organicznymi jak i nieorganicznymi filtrami UV.
O komentarz do powyższego artykułu portal Biotechnologia.pl poprosił eksperta – Panią mgr inż. Justynę Szpak -Chemik specjalista w zakresie formulacji kosmetykow, doświadczenie zdobywała w polskich i zagranicznych firmach, aktualnie formulator w jednostce badawczo-rozwojowej szwedzkiej firmy kosmetycznej :
"Proteiny pochodzenia roślinnego (pszenica, kukurydza, soja) znalazły zastosowanie w wielu formulacjach kosmetycznych. Są to naturalnie występujące związki polimerowe, które zbudowane są z cząsteczek aminokwasów, połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi. Polimery te, ze względu na obecność grup aminowych, mają bardzo duże powinowactwo nie tylko do skóry, ale również do włosów i paznokci. Umożliwia to tworzenie ochronnego filmu, który ze względu na dobrą “przyczepność” jest trwalszy, odporniejszy na mechaniczne ścieranie, jak również dobrze wypełnia nierówności i ubytki w pokrywanej powierzchni . Dodatkową zaletą protein są ich właściwości nawilżające oraz wygładzające skórę.
Połączenie polimeru winylowego o wysokich zdolnościach błonotwórczych z proteinami pszenicznymi stanowi bardzo dobrze dobraną kombinację.
Surowiec staje się wyjątkowo praktyczny szczególnie w przypadku preparatów przeciwsłonecznych, które wymagają tworzenia trwałych oraz równomiernych filmów na skórze."
Źródło: croda.com
KOMENTARZE