Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Skarpetki złuszczające - sposób na piękne stopy
Złuszczające skarpetki to skarpetki z cienkiego przeźroczystego plastiku lub koloru białego, nasączone kosmetykiem, którego zadaniem jest złuszczeniem zrogowaciałej skóry ze stóp. Są jedną z najpopularniejszych metod uzyskania gładkich stóp. Stanowią alternatywą dla pumeksu, tarek i frezarek. Kiedy i jak stosować skarpetki złuszczające?

 

 

Skarpetki złuszczające to gotowy produkt przeznaczony do wykonania profesjonalnego zabiegu kosmetycznego w domu. Skarpetki foliowe zawierają kosmetyk w formie żelu, którego głównymi składnikami aktywnymi są kwasy owocowe i substancje nawilżające. Najczęściej stosowanymi kwasami w ich recepturze są: kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas salicylowy lub kwas cytrynowy. Skarpetki złuszczające mają zatem na celu złuszczenie a następnie nawilżenie i natłuszczenie skóry stóp. Za ten ostatni efekt odpowiadają takie substancje jak: allantoina, mocznik i olej rycynowy. Kosmetyk ten jest dodawany jako osobny płyn, którym należy nasączyć skarpetki albo od razu jest zaaplikowany na skarpetki.

Warto podkreślić, że proces złuszczania nie następuje od razu, ale zaczyna się powoli dopiero następnego dnia i trwa około 7 dni. Początek procesu złuszczania jest uzależniony od siły mieszanki kwasów oraz indywidualnych predyspozycji naszej skóry.

 

Sposób użycia

Skarpetki złuszczające należy stosować przez czas określony przez producenta. Najczęściej jest to okres od 1 do 2 godzin. Szczegóły znajdują się na opakowaniu. Jeśli skóra nie ma skłonności do alergii i dobrze toleruje działanie kwasów można stosować górną granicę czasu. Skarpetki można nałożyć na mokre lub nawet namoczone przez 10 minut w wodzie stopy, a po ich zdjęciu stopy należy umyć i wytrzeć do sucha. Paznokcie powinny być oczyszczone ze wszystkich odżywek, ozdób i lakierów.

Skarpetki działają na suche, pożółkłe stopy, nie są jednak rozwiązaniem na takie problemy jak odciski czy pęknięte pięty. Podczas procesu złuszczania naskórka skóra jest bardziej narażona na promieniowanie UV stąd zalecane jest prowadzenie tych zabiegów jesienią lub zimą. Jeśli latem chcemy przeprowadzić taki zabieg należy użyć potem kremu z wysokim filtrem ochrony przeciwsłonecznej. Zaleca się także nie obdzierać odpadającego naskórka, aby nie podrażnić czy nie zranić skóry. Należy poczekać aż skóra sama odpadnie. Przez okres złuszczania nie powinno się używać peelingów do stóp ani pumeksu. Należy za to nawilżać skórę kremem lub oliwką.

 

Zalety stosowania skarpetek złuszczających

W przeciwieństwie do tarek i pumeksu skarpetki nie podrażniają skóry. Dostępne są w drogeriach i aptekach. Ze względu na niewielkie stężenie kwasu są w pełni bezpieczne. W takich skarpetkach można chodzić i normalnie się ruszać.

 

Kto może stosować skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające są metodą przeznaczoną dla osób, których skóra jest zdrowa i odporna na podrażnienia. Po skarpetki powinny sięgnąć osoby których skóra stóp jest sucha, zrogowaciała, twarda lub ma biały czy też żółtawy odcień. Mogą być tez elementem domowego pedicure czy regularnej pielęgnacji raz w miesiącu.

 

Uwaga!

Moc działania skarpetek złuszczających jest bardzo duża. Skóra podczas tego procesu mocno się złuszcza, co wygląda nieestetycznie. Dlatego zabieg ten nie jest wskazany przed ważną imprezą, wiosną lub jeśli planujemy założyć odkryte buty.

Źródła

1. K. Zielińska, Skarpetki złuszczające do stóp – jak je stosować? dostępny on line: 05.06.2017.  http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/stopy-rece-paznokcie/skarpetki-zluszczajace-do-stop-jak-je-stosowac_44640.html

2. Skarpety złuszczające przegląd najlepszych propozycji, dostępne on line 05.06.2017

http://polki.pl/moda-i-uroda/pielegnacja-ciala,skarpety-zluszczajace-przeglad-najlepszych-propozycji,10017804,galeria.html

3. Skarpetki złuszczające – jak działają? dostępny on line: 05.06.2017

http://swiat-kosmetykow.pl/skarpetki-zluszczajace-jak-dzialaja/

KOMENTARZE
news

<Październik 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
31
1
2
3
Newsletter