Z tej właśnie przyczyny niezwykle istotne jest zaznajomienie adresatów nowego prawa z obowiązkami, jakie ono nakłada i prowadzenie szerokiej akcji informacyjnej, doradczej i szkoleniowej. Tego typu działania informacyjno- doradcze prowadzone są w Centrum ds. REACH, utworzonym w Instytucie Chemii Przemysłowej w Warszawie.
Pomoc w tej tematyce zaoferowała również kadra dydaktyczna Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia, która w ramach comiesięcznych seminariów zorganizowała w dniu wczorajszym wykład: „REACH a branża kosmetyczna - dalsi użytkownicy substancji chemicznych”. Wykład, wygłoszony przez Ewę Starzyk- Dyrektora Naukowego Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Branży Kosmetycznej, umożliwił uczestnikom zapoznanie się z podstawowymi założeniami REACH, problemami dotyczącymi rejestracji substancji chemicznych oraz obowiązkami, jakie nakłada na producentów i importerów rozporządzenie.
Seminaria odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 17.00 (Aula I, Podwale 13; Warszawa) i uczestnictwo w nich jest NIEODPŁATNE.
15 XI 2007 – „Etiopatogeneza cellulitu” dr Kamila Padlewska (AM W-wa, WSZKiPZ)
20 XII 2007 – „Dysfunkcja układu narządów ruchu” mgr Jacek Hernik (WSZKiPZ)
17 I 2008 – „Oko i barwa” prof. dr hab. Jan Gaj (UW)
21 II 2008 -„Pigmenty złożone w kosmetykach kolorowych” dr inż. Joanna Główczyk-Zubek (WSZKiPZ)
13 III 2008 –„O prozdrowotnych właściwościach piwa” dr inż. Andrzej Sadownik (SGGW)
17 IV 2008 – „Zdobienie opakowań do kosmetyków” mgr Jacek Karpiński (Milar)
15 V 2008 – „Między skalpelem a gabinetem kosmetycznym - rola i znaczenie medycyny estetycznej” - dr Andrzej Ignaciuk (Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej)
19 VI 2008 – „Stopa jako podstawa łańcucha biomechanicznego” - mgr Ewa Witek-Piotrowska (OrtoReh - Klinika Rehabilitacji Sportowej)
KOMENTARZE