Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Radiesse® konkurencją dla kwasu hialuronowego?
11.06.2012

Chcąc zniwelować zmarszczki i poprawić kontur twarzy nie musimy od razu poddawać się operacjom plastycznym. Popularny od lat BOTOX® również zostaje zastępowany wypełniaczami, które są w pełni kompatybilne z ludzką skórą.

Powszechnie stosowanym, bezpiecznym wypełniaczem czasowym jest kwas hialuronowy (HA). W medycynie estetycznej iniekcje żelowe  HA wykorzystuje się do redukcji zmarszczek statycznych, korekcji rysów twarzy i kształtu ust, fałdów nosowo-wargowych i podbródka. Zazwyczaj nie powoduje on reakcji alergicznych, ponieważ fizjologicznie występuje w skórze i jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce. Pierwszym wypełniaczem hialuronowym był Restylane® wyprodukowany przez firmę Medicis Corp. Do najpopularniejszych wypełniaczy żelowych należą produkty Juvéderm
i Perlane.

Od niedawna swoje triumfy święci Radiesse®- nowy wypełniacz czasowy, którego efekt utrzymuje się dłużej, niż po iniekcjach kwasu hialuronowego (najczęściej około 12 miesięcy, u niektórych pacjentów dłużej). Dodatkową korzyścią wynikającą z zastosowania Radiesse ® są zalecenia po zabiegu oraz jego niższa cena w porównaniu z wypełnieniami kwasem hialuronowym. Po zabiegu pacjent może korzystać m.in. z zabiegów laserowych, falami radiowymi czy ultradźwiękami.
W przeciwieństwie do zabiegów HA przeciwwskazaniem nie jest również sauna czy solarium.

Efekty wynikające z budowy i właściwości preparatu Radiesse®

Bazą preparatu Radiesse® jest hydroksyapatyt wapnia zawieszony w matrycy żelowej. Główny składnik preparatu jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Znajduje się w szkliwie oraz okostnej, a także stanowi rusztowanie zębów i kości. W związku z tym nie powoduje alergii, czy innych działań niepożądanych.  Ze względu na unikatową budowę Radiesse® wykazuje dwuetapowe działanie: zawarty w preparacie żel natychmiast wypełnia ubytki, fałdy i bruzdy skóry, natomiast hydroksyapatyt wapnia stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach "rusztowanie". Pomimo, iż żel zostaje całkowicie wchłonięty przez makrofagi skóry w ciągu około 3 miesięcy, efekt odmłodzenia utrzymuje się dłużej w porównaniu z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Efekty działania Radiesse® na twarzy

Wskazania do stosowania Radiesse®

Zabieg przeznaczony jest dla osób z objawami starzenia się skóry, przede wszystkim twarzy i rąk.
W tej grupie pacjentów Radiesse® jest stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Nie wyklucza się zastosowania preparatu u osób młodych w celu delikatnego uwypuklenia kości policzkowych, czy dla odbudowania tkanki np. po gwałtownym schudnięciu. Radiesse® stosuje się również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, dzięki czemu odzyskują one utraconą objętość.

    

Efekty działania Radiesse® na grzbietowych powierzchniach rąk.

Niektóre obszary twarzy wolą jednak kwas hialuronowy

Wybór wypełniacza zależy od obszaru twarzy, który planujemy poddać zabiegowi, a ostateczną decyzję podejmuje lekarz, który dostosowuje wypełniacz indywidualnie do każdego pacjenta. W miejscach takich jak skronie, okolica jarzmowa czy bruzdy nosowo-wargowe można użyć zarówno kwasu hialuronowego jak i hydroksyapatytu wapnia. Natomiast dla uzyskania efektu „otworzenia oka”  polecany jest Radiesse. Wstrzyknięty na granicy włosów oraz okolic skroni podnosi je, dzięki czemu oko jest poszerzone. Bardzo dobre i szczególnie długotrwałe efekty przynosi iniekcja Radiesse w grzbiet nosa, dzięki czemu możemy zlikwidować garbki i udoskonalić profil.

Jednak w przypadku powiększenia ust, czy wypełniania tzw. doliny łez polecany jest kwas hialuronowy. Ponadto zastosowanie Radiesse ogranicza się do twarzy i grzbietów rąk, natomiast HA można stosować także do odmładzania szyi i dekoltu.

Jak wygląda zabieg?

Przed iniekcją Radiesse® pacjent korzysta z konsultacji lekarskiej, podczas której jest kwalifikowany i przygotowywany do zabiegu. Preparat wprowadza się poniżej powierzchni skóry za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Podczas zabiegu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu to około godzina. Możliwe zaczerwienienie, obrzęk czy zasinienie występujące po iniekcji ustępują po kilku dniach. Z reguły pacjenci zaraz po zabiegu mogą wrócić do codziennych zajęć. Cena zabiegu przy wykorzystaniu ampułki 1,5 ml to około 1500 zł.

 

Red. Monika Krzyżostan

 

http://www.we-dwoje.pl/sposob;na;zmarszczki;-;radiesse;czy;kwas;hialuronowy,artykul,25851.html

„Kiedy kwas hialuronowy, a kiedy hydroksyapatyt wapnia?” Uroda, marzec 2012

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2025>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter