Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PSPKD zaprasza na premierę COSMILE – największej w Polsce internetowej bazy składników kosmetycznych
PSPKD zaprasza na premierę COSMILE – największej w Polsce internetowej bazy składników kosm

Opakowanie to kopalnia wiedzy o kosmetyku. Wiele osób te informacje zachęcają do poszukiwania bardziej szczegółowych wiadomości. Od dziś z pomocą przyjdzie Państwu baza COSMILE, czyli rzetelne, oparte na dowodach naukowych źródło informacji o składnikach kosmetyków – ich właściwościach i działaniu, a także bezpieczeństwie. Bazę składników COSMILE uruchamia Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD).

 

 

COSMILE to największa w Polsce internetowa baza blisko 30 tys. składników produktów kosmetycznych. To tu, wpisując wskazane na opakowaniu nazwy INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients), znajdą Państwo informację o składnikach – ich właściwościach i funkcjach w produkcie. Informacje zawarte w bazie INCI są regularnie aktualizowane. To ważne, ponieważ surowce to jedno z podstawowych źródeł innowacji w branży kosmetycznej.

Baza COSMILE to narzędzie, z którego do korzystania PSPKD zachęca:

* konsumentów,

* dystrybutorów,

* przedstawicieli mediów,

* naukowców,

* chemików i kosmetologów,

* przedstawicieli administracji publicznej i organów nadzoru,

* dermatologów i alergologów,

* technologów,

* studentów.

PSPKD zaprasza zainteresowane osoby na uroczystą premierę – konferencję COSMILE. Odbędzie się ona w formule online 1 października (piątek), o godzinie 11:00. Spotkanie poprowadzą dr Anna Oborska – dyrektor generalny oraz wiceprezes PSPKD oraz dr Iwona Białas – Safety Assessor, właściciel firmy CosmetoSAFE Consulting. Prosimy o dokonanie rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/r%C4%99ce-telefon-smartfon-elektronika-1851218/

KOMENTARZE
Newsletter