Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PSPKD zaprasza na konferencję WPŁYW ZMIAN LEGISLACYJNYCH NA STRATEGIĘ ROZWOJU PRODUKTU – o czym warto wiedzieć, jeśli działasz w branży kosmetycznej i/lub detergentowej
PSPKD zaprasza na konferencję WPŁYW ZMIAN LEGISLACYJNYCH NA STRATEGIĘ ROZWOJU PRODUKTU – o

Rok 2024 jest szczególnie ważny dla polskiej gospodarki, firm oraz administracji publicznej – w tym czasie świętujemy 20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej, jest to również okres intensywnych przygotowań do objęcia przez Polskę przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, które rozpocznie się 1 stycznia 2025 r. i potrwa 6 miesięcy. W związku z tym zapraszamy do udziału w konferencji WPŁYW ZMIAN LEGISLACYJNYCH NA STRATEGIĘ ROZWOJU PRODUKTU – o czym warto wiedzieć, jeśli działasz w branży kosmetycznej i/lub detergentowej. Konferencja odbędzie się 12 września br. w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Rejetracja trwa!

Rok 2024 to także rok intensywnych prac i zmian legislacyjnych podyktowanych zieloną polityką Unii Europejskiej – Green Deal. Jest to również newralgiczny moment dla całej branży kosmetycznej i detergentowej, która stoi przed szczególnie trudnym czasem. Oprócz nowej legislacji środowiskowej, która dotknie każdą gałąź przemysłu, rewidowane są kluczowe akty prawne stanowiące trzon legislacyjny sektora detergentowego – rozporządzenie CLP i rozporządzenie detergentowe. Obie rewizje wprowadzą wiele fundamentalnych dla branż zmian skutkujących nie tylko wzrostem nakładów finansowych czy administracyjnych, ale też potrzebą przedefiniowania kwestii koncepcji produktu i jego dystrybucji. Minimalny wymiar czcionki i nowy format etykiety CLP, regulacja sprzedaży refill, cyfrowy paszport produktu, ocena zgodności, ocena bezpieczeństwa środków czystości opartych na mikroorganizmach – to zupełnie nowe wymagania, z którymi będą musieli się zmierzyć producenci detergentów. Zmiana podejścia do klasyfikacji substancji wieloskładnikowych wprowadzi istotne zawirowania w branży kosmetycznej – pod znakiem zapytania może stanąć zasadność stosowania wielu cenionych i kluczowych składników produktów kosmetycznych – ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. W obliczu nadchodzących zmian nasuwa się zatem pytanie: czy branża detergentowa i kosmetyczna będzie dalej mogła funkcjonować w oparciu o dotychczasowe podejście do strategii produktu? 

Program konferencji został podzielony na bloki tematyczne:

1) Sesja wprowadzająca – perspektywy dla branż kosmetycznej i detergentowej 

2) Nowe i przyszłe ramy prawne istotne dla branży kosmetycznej i detergentowej    

3) Projektowanie oraz komunikacja o produkcie – nowe elementy, wpływ na innowacje i rozwój

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z agendą konferencji, która znajduje się w załączniku poniżej. 

Do udziału w charakterze prelegentów i panelistów zaprosiliśmy ekspertów wielu dziedzin, o bezcennej wiedzy i doświadczeniu z dziedziny opakowań. Głos zabiorą także przedstawiciele polskich władz oraz organizacji otoczenia biznesu. Nie zabraknie również głosu przedstawicieli biznesu, którzy dyskutować będą w debacie o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie produktów i opakowań.  

Do udziału w Konferencji zapraszamy szczególnie:

* właścicieli i kadrę zarządzającą, 

* pracowników działów odpowiedzialnych za projekty związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska,

* pracowników działów kontroli jakości, badawczo-rozwojowych, technologicznych i wdrożeń, 

* pracowników działów marketingu i rozwoju produktu

Link do rejestracji

Załączniki
Źródła

Fot. PSPKD

KOMENTARZE
Newsletter