Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Producent kosmetyków może działać w Grupie i nie martwić się o know-how!-rozmowa z Prezesem PPP-T
Minął rok odkąd przedstawiciele przedsiębiorstw, jednostek naukowo-badawczych, instytucji otoczenia biznesu i organizacji pozarządowych spotkali się, aby wspólnie powołać do życia Mazowiecki Klaster Chemiczny. Od tamtej chwili działania Klastra stały się rozpoznawalne nie tylko w regionie, ale w całej Polsce. W tym czasie powołano również Grupę Kosmetyczną, której podczas IV Spotkania w Płocku, zostały przedstawione konkretne możliwości rozwoju, ekspansji i promocji.

W pierwszej części spotkania zaproszeni prelegenci podali przykłady działań istotnych w podejmowaniu biznesowych decyzji i w identyfikowaniu strategicznych obszarów rozwojowych. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Anna Masłoń-Oracz z Maroney Group, która scharakteryzowała możliwości eksportu oraz szanse i zagrożenia wynikające ze współpracy z kontrahentami z Afryki, a dr inż. Dariusz Smoleń z Mazowieckiego Klastra BTM Innovations  przedstawił kompendium dotyczące projektów innowacyjnych od pomysłu do wdrożenia. Ponadto Agnieszka Pietrusińska z Agencji Rozwoju Przemysłu opisała Platformę Transferu Technologii – instrumentu do realizacji idei otwartych innowacji, a Magdalena Jackowska-Rejman omówiła główne założenia idei Open Innovations.

Druga część spotkania miała formę warsztatową i została przeprowadzona w trzech grupach: innowacje, rozwój kadr i eksport. W trakcie warsztatów przedstawiciele branży ukierunkowali swoje działania i wskazali najważniejsze wyzwania w ramach obszarów tematycznych.

Organizatorzy i goście spotkania wyznaczyli kolejne aspekty do dyskusji tj. platforma CRM jako specjalistyczne narzędzie do strategicznych i marketingowych aspektów zarządzania relacjami z klientem, eksport w kierunku krajów Bliskiego Wschodu oraz projekty innowacyjne dla branży kosmetycznej w ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020.

Prezes Płockiego Parku Przemysłowo- Technologicznego, Zbigniew Bednarski zapewnia producentów kosmetyków o korzyściach wynikających z przynależności do Grupy Kosmetycznej.

Warto wysłuchać tej rozmowy!

KOMENTARZE
news

<Maj 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter