Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Prezes MPS International w Radzie Głównej Lewiatana
Prezes MPS International w Radzie Głównej Lewiatana
Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, zasiadła w Radzie Głównej Konfederacji Lewiatan. Jako prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego będzie tam reprezentować firmy działające w polskiej branży kosmetycznej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Lewiatan, wybrano nowe władze organizacji. Stanowisko prezydenta objął dotychczasowy wiceprezydent Maciej Witucki, który w ubiegłym roku uzyskał rekomendację Zarządu Lewiatana na to stanowisko.

– Lewiatan to najsilniejsza organizacja pracodawców w Polsce. Jesteśmy prawdziwym głosem biznesu, oferującym administracji doskonałą ekspertyzę krajową i międzynarodową – mówi Maciej Witucki. – Cieszę się, że wraz z zespołem Konfederacji, będę mógł budować siłę głosu przedsiębiorców w Polsce.

 

Łagodna zmiana władzy

Henryka Bochniarz, która przez 20 lat pełniła funkcję prezydenta Lewiatana, została wybrana na przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji. Rada nadzoruje działalność organizacji.

– Jestem niezwykle dumna, że Lewiatan wyznacza standardy, jak przeprowadzać proces zmiany przywództwa w takich organizacjach jak nasza. Swoje odejście z funkcji prezydenta zapowiedziałam ponad rok temu. Przeprowadziliśmy szereg zmian w Konfederacji, które przygotowały ją na tę zmianę. I dziś jest ten moment, kiedy mogę ze spokojem powierzyć stanowisko prezydenta nowej osobie – stwierdziła Henryka Bochniarz. – Jako przewodnicząca Rady Głównej chcę skupić się na pracach strategicznych.

 

Reprezentantka Koszalina

W powołanej na trzy lata Radzie Głównej zasiadła między innymi Wanda Stypułkowska, prezes MPS International, reprezentująca Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, którego również jest prezesem.

– Uważam, że to duży sukces, że nasza organizacja ma swojego reprezentanta w Konfederacji Lewiatan. Nasz głos, głos producentów kosmetyków, będzie lepiej słyszalny i mam nadzieję, że sugerowane przez Konfederację rozwiązania prawne będą przez rządzących brane pod uwagę – mówi Wanda Stypułkowska. – W Radzie Głównej będę zasiadać nie tylko jako prezes Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, ale także jako reprezentantka firmy z Koszalina. Pozostali członkowie reprezentują dużo większe miasta.

--

MPS International Sp. z o.o. to firma, która powstała w Szwecji w latach 70. XX wieku, głównie koncentrując się na produkcji butelek plastikowych. W 1991 r. firma została przeniesiona i zarejestrowana w Polsce. Od tego czasu rozwija się, realizując usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości.

KOMENTARZE
Newsletter