Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Poznaj prelegentów na Beauty Innovations 2016
Poznaj prelegentów na Beauty Innovations 2016
10 marca 2016r. w Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Forum Branży Kosmetycznej - Beauty Innovations. Konferencja Beauty Innovations to doskonałe wydarzenie na wymianę doświadczeń, inspiracji, kontaktów biznesowych oraz opinii branży kosmetycznej.

Program konferencji składa się z półgodzinnych wykładów prowadzonych przez najlepszych ekspertów z branży kosmetycznej. Znamy już większość prelegentów! Zapraszamy do zapoznania się - kto poprowadzi, które tematy!

 

Komórki macierzyste w kosmetykach – czy one działają tak jak obiecują producenci? 

Prelegent: dr inż. Karolina Leleń-Kamińska
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej (kierunek Biotechnologia, specjalność Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków). Jest autorką licznych artykułów w prasie branżowej, wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych poświęconych szeroko rozumianej kosmetologii. Należy do Polskiego Towarzystwa Kosmetologów. Jest adiunktem i Dziekanem Wydziału Kosmetologii w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia. W latach 2009-2010 pełniła funkcję sekretarza Wydawnictw WSZKiPZ. W 2014 roku uzyskała stopień doktora nauk o zdrowiu. Praca doktorska realizowana była na terenie WSZKiPZ przy współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

 

Prototyp kosmetycznej aplikacji mobilnej jako wspieranie konsumenta w doborze odpowiedniego kosmetyku

Prelegent: Magdalena Kinga Marciniak
Absolwentka wydziału Chemii na Politechnice Warszawskiej, studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego i podyplomowego „Zarządzania Jakością i Systemami Zapewniania Jakości wg Norm ISO 9000:2000″ na Uniwersytecie Łódzkim.  Członek Rady Nadzorczej firmy farmaceutycznej oraz członek Rady Programowej czasopisma „Przemysł Kosmetyczny”. Prelegent na konferencjach kosmetycznych i farmaceutycznych oraz autor wielu artykułów do czasopism „Chemia, biznes i kosmetyka”, „Przemysł kosmetyczny”, „Przemysł farmaceutyczny”. Twórca portalu kosmetycznego www.lupakosmetyczna.pl.

 

Nośniki substancji aktywnych w preparatach kosmetycznych

Prelegent: Tatiana Dworieckaja
Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie. Brand Manager w firmie YETpack – Packaging and Private Label Cosmetics, w której na co dzień zajmuje się operacjami handlowymi oraz wsparciem klientów zagranicznych na drodze opracowania receptur kosmetycznych. Specjalista-Podolog w Instytucie Kosmetologii Stosowanej w Warszawie. Głównym tematem jej zainteresowań jest chemia oraz produkcja wyrobów kosmetycznych. Aktywna uczestniczka inicjatyw naukowych.

 

Antyoksydanty –  efektywna terapia przeciwstarzeniowa

Prelegent: dr inż. Magdalena Sikora
Absolwentka Politechniki Łódzkiej, Wydziału Chemii Spożywczej – specjalizacji Technologii ziół i aromatów,   która obejmowała kształcenie z zakresu naturalnych i syntetycznych związków zapachowych, wykorzystywanych również w perfumerii i kosmetyce. W ramach tej specjalizacji również doktorat. Obecnie pracownik Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej. Autorka ponad 300  artykułów z dziedziny surowców kosmetycznych w czasopismach branżowych: LNE&SPA edycja polska, Rynek chemiczny, Chemical Review, Pollena TŚPK, Gazeta Farmaceutyczna, Kosmetyka i Kosmetologia, Polish Journal of Cosmetology, Bez Recepty,  Dbam o zdrowie, Kosmetyki i Biznes. 

 

Trendy, aspekty prawne oraz wyzwania dotyczące konserwantów w produktach kosmetycznych.
→ problem konserwacji produktów naturalnych/eko/certyfikowanych
→ substancje wspomagające konserwacje w kosmetyku

Prelegent: Aneta Kołaczek
Z wykształcenia chemik, pierwsze kroki w przemyśle kosmetycznym stawiała w firmie Jean Vidal Polska Sp. z o.o., zajmując się m.in. opracowywaniem receptur kosmetyków pielęgnacyjnych, opracowywaniem dokumentacji, przygotowaniem laboratorium produkcyjnego zgodnie z wymogami GMP, uczestnicząc w procesie wdrożenia na rynek nowej marki kosmetyków. Autorka publikacji z dziedziny kosmetologii.

 

Możliwości prognozowania SPF i UVA PF w oparciu o proste badania in vitro

Prelegent: dr Antoni Gwardys
Dyrektor ds. Naukowych, Konsultant z zakresu zabezpieczania jakości i bezpieczeństwa stosowania kosmetyków w firmie Passage Cosmetics Laboratory. Absolwent Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Łodzi, doktor nauk medycznych. Asesor w dziedzinie bezpieczeństwa stosowania kosmetyków, audytor wiodący systemów jakości ISO oraz specjalista z zakresu GMP. Twórca licznych patentów obejmujących substancje o działaniu antyoksydacyjnym, jak również autor publikacji w Wiadomościach Kosmetycznych, Wiadomościach Zielarskich i Anticancer Research. Jest zapalonym globtroterem, a problemu z porozumieniem się nie będzie miał w żadnym zakątku świata, gdyż zna wiele języków (jemu już nie-)obcych. Talent lingwistyczny, który posiada, ułatwia naszej firmie istnienie na rynku międzynarodowym.

 

Kosmetyki oparte na peptydach: główne mechanizmy działania

Prelegent: prof. nadzw. dr hab. Wojciech Kamysz
Chemik, doktor habilitowany nauk farmaceutycznych specjalizujący się w chemii leków, a zwłaszcza w syntezie leków peptydowych. Kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej na Wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Granulki peelingujące – ekologiczne alternatywy dla polietylenu

Prelegent: dr n. med. inż. Katarzyna Pytkowska
Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora nauk medycznych uzyskała na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współpracownik i konsultant wielu firm kosmetycznych, w latach 1994-2009 pełniła funkcję konsultanta ds. kosmetyków do włosów w firmie Henkel Polska. W latach 1997-2010 współpracowała z Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej, prowadząc wykłady na specjalności Technologia Związków Biologicznie Czynnych i Kosmetyków oraz na studiach podyplomowych Chemia kosmetyczna. Pełniła funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Kosmetologów. Od 2002 roku jest wykładowcą Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Współpracuje z litewskim Centrum oceny jakości szkolnictwa wyższego (SKVC – Centre for Quality Assessment in Higher Education). Należy do grona twórców Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, obecnie pełni funkcję Rektora WSZKiPZ.

 

Składniki produktów kosmetycznych pod lupą Unii Europejskiej

Prelegent: Beata Kowalczyk
Z wykształcenia chemik. Kierownik ds. Technicznych i Legislacyjnych, ekspert Polskiego Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości w obszarze kosmetyków i aerozoli. W latach 2009 – 2015 pracownik Departamentu Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki. Członek Korpusu Prezydencji Polskiej w Unii Europejskiej. W latach 2010 – 2013 członek delegacji polskiej w pracach na forum ONZ nad Konwencją Minamata w sprawie rtęci. Przedstawiciel Polski w Komitecie ds. REACH, Stałym Komitecie ds. kosmetyków oraz Grupie roboczej ds. międzynarodowych aspektów środowiskowych (substancje niebezpieczne).

 

Zapraszamy do rejestracji na konferencję!

Do końca stycznia (31/01/2016) cena promocyjna!

REJESTRACJA

Strona konferencji: http://konferencja.biotechnologia.pl/

 

KOMENTARZE
Newsletter