Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pomadki ochronne do ust – idealne na jesień i zimę!

Jesienią i zimą usta narażone są w sposób szczególny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Cienką skórę ust należy chronić przed niską temperaturą, wiatrem, mrozem, ale i szkodliwym działaniem suchego powietrza. Jakie pomadki ochronne do ust sprawdzą się na jesień i zimę?

 

 

 

Co wpływa na przesuszenie ust jesienią i zimą?

Usta są narażone na zmiany temperatur. Jesienią i zimą przebywamy sporo w ogrzewanych, a jednocześnie źle wentylowanych pomieszczeniach, co wpływa na przesuszenie skóry twarzy, ale i ust. Równolegle niedostateczne nawadnianie organizmu również powoduje, że na ustach pojawiają się suche skórki. Spierzchnięcie warg jest także wynikiem spożywania słonych czy pikantnych potraw. Na stan ust wpływa niedobór witaminy A, B czy żelaza w diecie. Dla pięknie wyglądających warg istotne znaczenie ma ponadto witamina E. Warto wiedzieć, że usta to ta część ciała, która pozbawiona jest gruczołów łojowych, dlatego potrzebuje dodatkowej warstwy nawilżenia i odżywienia.

Składniki, które pomagają dbać o spierzchnięte usta

Są takie składniki, które pomagają dbać o odżywienie i nawilżenie ust. Można sięgnąć po aloes, np. świeżo wyciskany żel aloesowy pozyskany z rośliny i schłodzony w lodówce. Taki naturalny kosmetyk nie tylko nawilża wargi, ale również przyspiesza gojenie się ran, jeśli pojawiły się na ich powierzchni. Aby zadbać o usta, można również sięgnąć po miód i jego grubszą warstwę nałożyć na usta na noc. Na spierzchnięte wargi, ale i drobne ranki dobrze działają też naturalne oleje, choćby olejek z drzewa herbacianego. Warto podkreślić, że wszystkie te składniki są wykorzystane w pomadkach ochronnych do ust.

Przed zastosowaniem pomadki sięgnij po peeling do ust

Zanim sięgniecie po pomadki, musicie zadbać o zmiękczenie ust. Peeling warg warto wykonywać wieczorem. Sprawdzają się peelingi cukrowe, które pomagają złuszczyć naskórek. Jak często należy stosować peeling do ust? Najlepiej sięgać po niego 1-2 razy w tygodniu. Można zdecydować się na scrub do ust, który w swoim składzie zawiera cukier brzozowy, lanolinę, masło shea, wosk pszczeli, olej z pestek malin oraz witaminę E. Taki peeling będzie zmiękczał, ale i odżywiał usta.

Serum do ust w wieczornej lub porannej pielęgnacji pomoże Wam dbać o usta

W czasie wieczornej pielęgnacji można sięgnąć także po serum do ust. Dzięki zastosowaniu dodatkowych kosmetyków pielęgnacyjnych dzienny makijaż ust będzie się prezentował lepiej. Serum do ust to produkt, który pomoże je zregenerować i będzie chronił przed utratą wilgoci. Można sięgnąć po serum zawierające w składzie 24-karatowe drobinki złota, które pozostawią wargi nie tylko pełniejsze, ale i lśniące złotymi drobinkami. Kompozycja naturalnych olejów, takich jak jojoba, ze słodkich migdałów, z baobabu czy pestek winogron, a także skwalanu zapewnia głębokie nawilżenie. Warto wiedzieć, że skwalan, podobnie jak kwas hialuronowy, jest naturalnym składnikiem skóry, który należy uzupełniać, tworzy barierę hydrolipidową i zapobiega odparowywaniu wody. Jednocześnie należy pamiętać, aby wybierać serum bez silikonu. Pomadka do ust również nie powinna go zawierać, gdyż choć dobrze wypełnia, to jednocześnie może mieć działanie przesuszające.

Pomadki do ust ochronne – wybierz odpowiednie dla siebie

Stosowanie na co dzień pomadek ochronnych do ust jesienią i zimą jest absolutnie niezbędne. Wargi narażone są nie tylko na zmienne temperatury, gdy przechodzimy z ogrzewanych i suchych pomieszczeń na zimne czy mroźne powietrze, ale i zanieczyszczenia powietrza. Pomadka ochronna do ust powinna mieć filtr SPF, zwłaszcza gdy jest zimowa i śnieżna pogoda. Wtedy słońce odbija się od pokrywy śnieżnej, co w przypadku braku ochrony może powodować podrażnienia, a nawet poparzenia skóry. Warto wybierać pomadki do ust z hydraminą czy wyciągiem z pestek winogron o właściwościach odżywczych i nawilżających. Dla osób o wrażliwej skórze sprawdzi się pomadka ochronna z betuliną zawierająca masło shea, masło kakaowe, czyli składniki uelastyczniające wargi, a ponadto olej wiesiołkowy czy sojowy o właściwościach nawilżających, zapobiegających spierzchnięciu i przesuszeniu ust. Warto podkreślić, że taką pomadkę można stosować nawet w przypadku opryszczki, gdyż betulina łagodzi jej objawy. Można też sięgnąć po produkt z olejem arganowym i witaminami o zapachu owocowym, miodowym czy nawet gumy balonowej.

Szminki i błyszczyki o właściwościach koloryzujących i ochronnych

Warto wiedzieć, że ochronne, nawilżające i odżywcze właściwości mogą mieć również szminki. Można sięgnąć po produkt z efektem glow albo matujący. Takie szminki nie zawierają w swoim składzie silikonów, oleju palmowego, parabenów, substancji konserwujących, acetonu, amoniaku czy też ftalanów. Są zatem niekomedogenne i hipoalergiczne. Szminki mają strukturę 3D. Wygładzają usta, nadają im kolor, a jednocześnie zawierają odżywcze woski czy żelową bazę, która przedłuża trwałość produktu. Szeroka paleta barw w odcieniach czerwieni, różu, a nawet brązu sprawia, że każda kobieta może znaleźć odpowiednią dla siebie. Można wybrać pomadkę z neuropeptydami i kwasem hialuronowym w naturalnym kolorze ust z filtrem SPF 15, zapewniającą naturalny wygląd i idealną do makijażu typu make up no make up. Na szczególne okazje warto wybierać szminki nadające objętość, ochronne z efektem metalicznego połysku i brokatu. Oprócz szminek, pomadek do ust o właściwościach ochronnych można wybrać także błyszczyki, które chronią delikatną skórę warg. Zapewniają komfort, połysk i nawilżenie, a do tego wybrany, soczysty kolor. Ponadto błyszczyki gwarantują efekt powiększenia ust i sprawdzają się do makijażu typu glow. Warto wybierać te, które w składzie mają głównie składniki pochodzenia naturalnego.

Źródła

Fot. Adobe Stock

KOMENTARZE
Newsletter