Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska branża kosmetyczna przygotowuje się do realizacji założeń Strategii Plastikowej 2030. Weź udział w badaniu
Powstaje Raport „Strategia Plastikowa 2030 a Branża Kosmetyczna". Autorem raportu jest Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, a partnerem Deloitte Polska. Rusza ankieta adresowana do przedsiębiorców. Chcesz wziąć udział – oddaj swój głos.

Ponad rok temu, 16 stycznia 2018 roku, Komisja Europejska przyjęła obszerną, długofalową i paneuropejską strategię dotyczącą tworzyw sztucznych. Jest to element polityki dotyczącej gospodarki o obiegu zamkniętym. Strategia doprowadzi do zmian w projektowaniu, wytwarzaniu, stosowaniu i przetwarzaniu opakowań. Związek od momentu ogłoszenia strategii prowadzi działania, aby jak najlepiej przygotować sektor kosmetyczny do jej realizacji. Jednocześnie system zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych w Polsce jest w procesie dostosowania do wymogów UE. W najbliższych latach wymusi na społeczeństwie i przedsiębiorcach znacznie wyższy poziom odzysku opakowań niż obecny.

– Chcemy być aktywnym uczestnikiem zmian – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, Dyrektor Generalna Związku. – Tak wyraźny styk regulacji „kosmetyk – środowisko” to dla naszego sektora nowość. A przecież opakowanie kosmetyku to jego nieodłączny atrybut. Rolą Związku jest wybiegać w

przyszłość i przygotować członków do zmian. Aby prezentować stanowisko sektora kosmetycznego, poznać dotychczasowe doświadczenia i praktyki oraz zrozumieć wyzwania potrzebujemy dyskusji o nadchodzących zmianach w obszarze opakowań kosmetyków. Badanie pomoże ocenić sytuację jakościowo, da fotograficzny obraz status quo rynku. Raport pozwoli ocenić skalę wyzwań oraz gotowość do zmian pośród producentów kosmetyków oraz naszych konsumentów. Zależy nam na rozwoju sektora przy jednoczesnej ochronie jego specyfiki i różnorodności. Bezpieczeństwo samych kosmetyków i dostępność opakowań to nadrzędne cele.

Jeśli są Państwo zainteresowani badaniem i chcą być współautorem Raportu – zachęcamy do udziału. Zgłoszenie chęci udziału w badaniu prosimy wysłać na adres llukowska@kosmetyczni.pl. W odpowiedzi otrzymają Państwo link do ankiety, której wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 25 minut.

KOMENTARZE
Newsletter