Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pharmena opracowała główne założenia receptury wyrobu medycznego do stosowania w trudno gojących się ranach
Pharmena opracowała główne założenia receptury wyrobu medycznego do stosowania w trudno goj

Pharmena S.A., biotechnologiczna spółka notowana na głównym parkiecie GPW, poinformowała o zakończeniu prac koncepcyjnych innowacyjnego wyrobu medycznego do stosowania w trudno gojących się ranach, w tym stopie cukrzycowej. Firma rozpoczyna kolejny etap prac polegający na opracowaniu ostatecznej receptury oraz wykonaniu badań stabilności. Innowacyjny produkt ma mieć zastosowanie w warunkach domowych, co ułatwi chorym leczenie.

 

 

W ramach zakończonego pierwszego etapu prac Pharmena opracowała główne założenia do receptury przyszłego wyrobu medycznego. Obecnie prowadzone będą prace rozwojowe oraz laboratoryjne zmierzające do stworzenia ostatecznej receptury oraz wykonania badań stabilności przyszłego wyrobu medycznego do stosowania w trudno gojących się ranach. – Dzięki zaangażowaniu zespołu cała procedura prac koncepcyjnych przeszła bardzo sprawnie. Mamy ściśle określone cele związane z wyrobem, dlatego przystępujemy do kolejnych etapów. Naszą intencją jest opracowanie ostatecznej receptury jeszcze w III kwartale br., aby następnie sprawnie przejść badania stabilności – mówi Marzena Wieczorkowska, wiceprezes zarządu Pharmena S.A. W kolejnych etapach spółka dokona oceny biozgodności wyrobu i przeprowadzi badania kliniczne oraz certyfikację. Ostatecznie wyrób medyczny ma zostać wdrożony do sprzedaży w Unii Europejskiej.

Pod koniec ubiegłego roku Pharmena poinformowała o rozpoczęciu prac nad opracowaniem i wdrożeniem na rynek innowacyjnego wyrobu medycznego przeznaczonego do stosowania w trudno gojących się ranach, np. stopie cukrzycowej. Produkt ma mieć zastosowanie w warunkach domowych. Planowany okres badań i certyfikacji wyniesie mniej więcej trzy lata. Budżet projektu szacowany jest na 3 mln zł. Globalny rynek trudno gojących się ran w 2022 r. wynosił ponad 20 mld dol., z czego blisko 20% rynku przypadała na produkty do zastosowania w warunkach domowych. Szacuje się, że rynek rozwijać się będzie w tempie ok. 5,5% rocznie w najbliższych 10 latach. 

Źródła

Fot. Materiały prasowe Pharmana (InnerValue)

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter