Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pat&Rub promuje studentów Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia
17.03.2011

Informacja prasowa

            Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia rozpoczęła współpracę z firmą Pat&Rub by Kinga Rusin. Po raz pierwszy prywatna Uczelnia sięgnęła po rozwiązania typowe dla dużych graczy rynku edukacyjnego.

            Pat&Rub by Kinga Rusin, wiodący producent kosmetyków naturalnych swoją ofertę skierowała do studentów kończących kierunek Kosmetologia. Osoby takie mogą realizować pracę licencjackie na zaproponowane przez firmę tematy. Jak podkreślają przedstawiciele Pat&Rub tematyka związana jest z profilem ich działalności. Tym samym prace oraz zawarte w nich wyniki w przyszłości zostaną wykorzystane przez firmę. - Dla nas taka współpraca jest czymś naturalnym. Od początku istnienia marki pozostawaliśmy w ścisłym kontakcie z ośrodkami naukowymi zajmującymi się chemią kosmetyczną i kosmetologią w Polsce. Podjęcie ścisłej współpracy pozwoli nam wykorzystać badania naukowe przy wdrażaniu nowych, innowacyjnych produktów oraz podeprzeć naszą komunikację z klientem wiedzą naukową – uważa Kinga Rusin, współwłaścicielka firmy.

            Ta wytwarzająca ekologiczne kosmetyki firma przyznała także stypendia studentom realizujących prace dyplomowe na zasugerowane przez Pat&Rub tematy. Każdy z autorów przez okres pisania pracy (od chwili przyznania tematu do daty pierwszego terminu) będzie otrzymywać comiesięczne stypendium. Ponadto studenci ci mają zapewniony staż w jednym z działów firmy Pat&Rub.
            - Dla każdej uczelni współpraca z przemysłem jest bardzo ważna. Zarówno ze względu na dydaktykę, jak i rozwój naukowy. Rolą uczelni, zwłaszcza takiej jak nasza jest przygotowanie do przyszłej pracy, więc im więcej kontaktów z pracodawcami już w czasie studiów tym lepiej – zauważa dr inż. Jacek Arct, prof. WSZKiPZ oraz Rektor Uczelni.

            Współpraca między uczelniami, a przemysłem jest rozwiązaniem, po które sięgają najwięksi rynku edukacyjnego. Uniwersytet Harvarda od lat współpracuje m.in. z firmami z branży informatycznej czy też biotechnologicznej. Natomiast Szkoła Główna Handlowa, wiodąca polska uczelnia ekonomiczna obecnie współpracuje z 13 firmami m.in. Ernst&Young Polska, L'Oréal Polska czy też Polkomtel S.A.

 

Informacja o Uczelni:

Wyższa Szkoła Zawodowa Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia (www.kosmetyka.edu.pl) przy ul. Podwale 13 istnieje już od 10 lat. Uczelnia posiada własne centra badawczo – naukowe, nowoczesne pracownie oraz laboratoria. Kadra naukowa wywodzi się m.in. z Politechniki Warszawskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i instytutów naukowych Polskiej Akademii Nauk. W WSZKiPZ prowadzone są studia I stopnia m.in. na kierunku Kosmetologia, Zdrowie publiczne oraz Praca socjalna, Towaroznawstwo oraz studia II stopnia na Kosmetologii.  Uczelnia przyjmuje także chętnych na studia podyplomowe (Wiedza o kosmetykach i chemia kosmetyczna, SPA&wellness oraz Kosmetologia w medycynie). Uczelnię ukończyło już ponad 600 osób.
                       

Informacja o firmie:

PAT&RUB by Kinga Rusin to wyjątkowe dzieło trzech kobiet poszukujących unikatowej receptury skutecznych i naturalnych kosmetyków. Skomponowana z surowców z certyfikatami ekologicznymi. Bez sztucznych konserwantów, syntetycznych barwników i zapachów, oleju parafinowego, glikolu propylenowego, siarczanów, silikonów czy też PEGów. Produkty firmy były wielokrotnie nagradzane, zdobyły m.in. tytuł „Najlepsze dla Urody 2008” – miesięcznika Uroda oraz tytuł „Best Beauty Buy 2009” oraz „Best Beauty Buy 2010” miesięcznika InStyle.

 

Agnieszka Sijka

KOMENTARZE
news

<Maj 2019>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
11
12
15
19. Central European BioForum
2019-05-15 do 2019-05-16
16
18
19
20
23
Chemia dla urody
2019-05-23 do 2019-05-23
25
26
28
31
1
2
Newsletter