Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowoczesne podejście do ochrony skóry

Mimo iż zmieniły się paradygmaty, od przeciwdziałania starzeniu się skóry do bardziej holistycznego i zapobiegawczego podejścia, nadal głównym celem dla współczesnych konsumentów jest jak najbardziej atrakcyjny wygląd w każdym wieku.

 

 

 

Epiderma to najbardziej dynamiczna część naszego ciała. Jej odnowa trwa około czterech tygodni. Udana odnowa skóry to produkcja (proliferacja) nowych komórek, które są w stanie z powodzeniem zakończyć proces różnicowania. W dojrzałej epidermie następuje utrata funkcjonalności komórkowej i zdolności proliferacji oraz zmniejszenie dynamiki procesu różnicowania. Czynnikami niekorzystnie wpływającymi na odnowę skóry są m.in. światło słoneczne, patogeniczne mikroby, zmieniająca się wilgotność, temperatura otoczenia itp. Utrata zdolności do adaptacji prowadzi do zmniejszonej immunokompetencji, spada potencjał do odpowiedniej reakcji na niekorzystne czynniki, epiderma traci kinetykę odzyskiwania bariery skórnej.

ProRenew Complex CLR™ – postbiotyczne podejście do procesu odnowy skóry

Nowocześni konsumenci chcą mieć zdrową skórę oraz rozpoznają znaczenie zdrowego mikrobiomu. Zdrowa skóra posiada odpowiednią „zdrową” mieszankę mikroorganizmów. ProRenew Complex CLR™ to składnik kosmetyczny otrzymywany z lizatu Lactococcus lactis. Jest to zawiesina uzyskiwana biotechnologicznie z probiotycznej bakterii produkującej kwas mlekowy. Zawiera fragmenty cytoplazmy i ścian komórkowych, które zwiększają immunokompetencję komórek skóry.

Badania in vitro

ProRenew Complex CLR™ zwiększa ekspresję genów odpowiedzialnych za odnowę epidermy, np. kalikarenu 5 i 8, filagryny, okludyny, desmokoliny. Sprzyja również wzrostowi ekspresji białek, takich jak kaspaza, lorikryna oraz peptydów antybakteryjnych katelicydyny czy beta-defensyny-1. Wszystko to prowadzi do poprawy funkcji barierowych epidermy i wyraźnego przyspieszenia jej wzrostu. ProRenew Complex CLR™ wzmacnia keratynocyty do tworzenia zamkniętej sieci, zapoczątkowując rozwój skóry, zwiększa również ich kohezję.

Badania in vivo

Przeprowadzone badania wykazały, że ProRenew Complex CLR jest niezbędnym składnikiem udanej odnowy epidermy. Zapewnia odpowiednie funkcje barierowe skóry, optymalny poziom nawilżenia, skuteczne złuszczanie i – co najważniejsze – zdrowy wygląd skóry. Jest w stanie silnie i pozytywnie wpływać na jakość różnicowania naskórka. To promuje zdrową mikrobiotę, na i wewnątrz skóry. Z ProRenew Complex CLR™ skóra staje się bardziej wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne. Jego postbiotyczne składniki stymulują własną immunokompetencję skóry. ProRenew Complex CLR™ przeprogramowuje skórę i – działając od wewnątrz – pomaga jej pozbyć się martwych komórek.

CutiGuard CLR – osobisty strażnik Twojej skóry. Wyrafinowane podejście do pierwszych oznak starzenia się skóry

Trzy główne czynniki powiązane z wiekiem, które negatywnie wpływają na atrakcyjność, to: zmarszczki, zmniejszająca się jędrność i nierówny koloryt skóry. Na starzenie się skóry decydujący wpływ mają również trzy czynniki: czas, stres zewnętrzny i wewnętrzny. Prowadzą one do tworzenia się komórek coraz częściej wchodzących w sensescencję – stan, w którym nie robią już niczego korzystnego dla skóry, ale nadal mogą uwalniać substancje szkodliwe, powodujące np. stan zapalny. Zewnętrzne czynniki stresogenne, takie jak zanieczyszczenie powietrza, promieniowanie UV, suche powietrze z systemów grzewczych itp., mają tak samo wiele negatywnych skutków dla naszej skóry, co stres psychiczny, na który jesteśmy narażeni w życiu codziennym. Staramy się przeciwdziałać negatywnym skutkom, uprawiając sport, stosując zdrową dietę i świadomy wypoczynek. W ten sam sposób musimy również zadbać świadomie o naszą skórę.

Składnik aktywny CutiGuard CLR™ jest oparty na ekstremofilnej czerwonej aldze galdieria sulphuraria. Występuje ona w islandzkich gorących źródłach siarkowych, w skrajnie wrogim środowisku. Galdieria sulphuraria może się rozwijać w warunkach o pH między 0 a 4 i ekstremalnych temperaturach, co czyni ją jednym z najbardziej ekstremalnych znanych ekstremofilów. Galdieria sulphuraria jest bardzo odpornym i adaptacyjnym gatunkiem. Aby przetrwać, używa horyzontalnych transferów genów, a tym samym – optymalnie dopasowuje się do panujących warunków zewnętrznych. Odnawialna uprawa algi odbywa się w Niemczech. W zrównoważonym procesie fermentacji powstaje wysoce aktywny składnik. Adaptacyjność i odporność ekstremofilnych czerwonych alg przenoszona jest do wysoce skutecznego i naturalnego składnika aktywnego, który chroni skórę w stresujących warunkach.

Działanie CutiGuard CLR™:

• zmniejsza starzenie się komórek,

• zwiększa autofagię,

• zwiększa poziom energii komórkowej,

• zwiększa produkcję prokolagenu I i kwasu hialuronowego pod wpływem stresu.

Badania in vivo w środowisku miejskim wykazały, że pomimo negatywnego wpływu zewnętrznego środowiska, CutiGuard CLR™ redukuje zmarszczki, poprawia gładkość skóry i wyrównuje koloryt – trzy kluczowe czynniki dla zdrowego i młodego wyglądu. Równomierność kolorytu jest szczególnie ważnym czynnikiem, jeśli mówimy o naszej atrakcyjności, dlatego jest tak duże zainteresowanie produktami do makijażu, kremami BB i podobnymi kosmetykami. Osiągnięcie efektu porównywalnego do makijażu ze składnikami aktywnymi jest trudne. W badaniu in vivo wykazano, że CutiGuard CLR™ znacznie poprawia równomierność kolorytu skóry, osiągając prawie 30% efektu makijażu po 42 dniach. CutiGuard CLR™ zapewnia wielowymiarowe, naturalne rozwiązanie dla nowoczesnych konsumentów z holistycznym i profilaktycznym podejściem do starzenia się skóry. Stanowi odpowiedź na główne czynniki stymulujące starzenie się skóry. Zmniejsza zmarszczki, poprawia jędrność, redukuje wiotkość skóry i wyrównuje koloryt.

Autorka: Dr inż. Anna Piotrowska, Sales & Marketing Manager w Protec Ingredia Polska

annapiotrowska@protecingredia.com

Źródła

Fot. https://www.pexels.com/photo/photo-of-pink-flowers-and-a-brown-bottle-on-a-wooden-surface-11149811/

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2022>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter