Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Naturalne proszki i peelingi – alternatywa dla plastików
Naturalne proszki i peelingi – alternatywa dla plastików

Zastąpienie plastików wydawało się bardzo trudne, ale okazało się możliwe. Zarówno pod względem jakości, jak i kosztów. Bezpieczne, przyjazne środowisku i zrównoważone produkty – taki cel przyświeca producentom proszków i ścierniw.

Firma Micro Powders specjalizuje się w produkcji proszków strukturalnych oraz peelingów – zarówno sferycznych, jak i nieregularnych. Dzięki opracowanej metodzie mikronizacji możliwe stało się również opracowanie nowych produktów, zupełnie naturalnych i ekologicznych. Wśród nich znajdziemy proszki i ścierniwa oparte np. na woskach carnauba, pszczelim, ryżowym oraz na polihydroksymaślanie, celulozie czy uwodornionym oleju rycynowym.


Proszki strukturalne naturalne – NATURESOFT

Naturesoft 800 (Cellulose) to ultradrobny, naturalny proszek celulozowy, który poprawia właściwości sensoryczne. Nadaje miękkość prasowanym i sypkim formułom oraz zapewnia szybsze czasy schnięcia przy zmniejszonym odczuciu kleistości emulsji i podkładów. Naturesoft 800 oferuje znacznie lepsze właściwości wiążące, w porównaniu do stearynianu cynku i nylonu-12, i może zapewnić wysoką absorpcję oleju, co czyni go wysoce wszechstronną, bio-odnawialną opcją dla naturalnych produktów kosmetycznych.

Naturesoft 810 (Hydrogenated Castor Oil, Jojoba Esters, Tocopherol) to ultradrobny proszek na bazie uwodornionego naturalnego oleju rycynowego. Cząsteczki są modyfikowane powierzchniowo naturalnymi estrami jojoba, co zapewnia kremowe, gładkie i luksusowe odczucie różnorodnym preparatom do pielęgnacji ciała. Naturesoft 810 zapewnia również doskonałe wiązanie na sucho, długotrwałe noszenie i nie wysusza skóry.

Naturesoft 860R (Oryza Sativa (Rice) Bran Wax) to bardzo drobny proszek pochodzący z wosku ryżowego. Zapewnia najlepsze w swojej klasie wiązanie na sucho, ma właściwości matujące i wiążące olej. Może poprawiać estetykę ciężkiej oleistej emulsji i polepszać jej stabilność.

Najnowszy produkt z tej serii to Naturesoft 880GT – jasnozielony kompozyt na bazie wosku z otrębów ryżowych i ekstraktu z liści zielonej herbaty (Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Camellia Sinensis Leaf Extract). Posiada najlepsze w swojej klasie właściwości wiążące na sucho, zapewniające maksymalną wszechstronność receptury. Zielona herba ta jest znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Jest to produkt szczególnie dobry do zastosowania w kremach i balsamach o wysokiej zawartości oleju, w przypadku których pożądane jest mniej tłuste odczucie.


Naturalne ścierniwa sferyczne NATUREBEAD

Naturebead® Cocoa C20 to przykład wykorzystania naturalnego wosku carnauba. Kuleczki mają naturalny brązowy kolor pochodzący od dojrzałych liści carnauba. Zapewniają delikatną eksfoliację i ładny efekt wizualny.

Naturebead® GreenTea R20 to z kolei sferyczny peeling oparty na wosku z otrębów ryżowych i ekstraktu z liści zielonej herbaty (Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Camellia Sinensis Leaf Extract). Ma naturalny, zielonkawy kolor i dzięki zawartości ekstraktu z zielonej herbaty może również przeciwdziałać zapaleniom i utlenianiu. Z żółtego wosku carnauba otrzymywany jest Naturebead ® Yellow C20 – sferyczny peeling w naturalnym, żółtym kolorze. Naturalne pochodzenie wyróżnia te trzy wymienione surowce, ale główną ich zaletą jest to, że charakterystyczny kolor, jaki mają, jest naturalny, nie zwierają żadnych pigmentów. Indeks naturalności według normy ISO 16128 dla tych składników równa się 1.


Naturalne ścierniwa nieregularne NATURESCRUB

Wśród ścierniw nieregularnych w ofercie Micro Powders znajdziemy Naturescrub® Cocoa C50 – to przykład wykorzystania naturalnego wosku carnauba. Ścierniwo ma brązowy kolor pochodzący od dojrzałych liści carnauba, zapewnia skuteczną i intensywną eksfoliację.

W serii tej znajdują się również ścierniwa w różnych rozmiarach oparte na: wosku carnauba, uwodornionym oleju rycynowym i wosku Montan. Mogą być one stosowane w produktach do pielęgnacji delikatnej skóry twarzy, rąk, jak i całego ciała, w zależności od wielkości, jaką zastosujemy w produkcie.

Bardzo ciekawą alternatywą dla plastików jest polihydroksymaślan (PHB) – biopolimer wytwarzany z zasobów odnawialnych w drodze zrównoważonej biofermentacji cukrów. PHB charakteryzuje się biodegradowalnością zgodnie z normami OECD dla środowiska zarówno morskiego, jak i słodkowodnego. Jest stabilny hydrolitycznie i nie wpływa na pH preparatu. Ścierniwa oparte na PHB – seria Bioscrub – są przeznaczone do stosowania jako niedrażniące peelingi, zapewniają taką samą, wysoką skuteczność jak polietylenowe mikrokuleczki o nieregularnych kształtach. Są w rozmiarach cząstek 20 mesh, 50 mesh, 80 mesh i 100 mesh, co zapewnia elastyczność w kontrolowaniu wymaganego stopnia ścieralności. Testy konsumenckie potwierdziły, że Bioscrub zapewnia podobny poziom złuszczania w porównaniu z tradycyjnymi mikroplastikowymi kulkami polietylenowymi.

Biosoft 915 to przykład naturalnego, ultradrobnego i sferoidalnego proszku strukturalnego na bazie PHB. Nadaje luksusową estetykę i naturalne wykończenie. Zapewnia naturalny efekt matujący we wszystkich typach produktów do pielęgnacji skóry. Nadaje nawilżającą, miękką i kremową estetykę pudrom, balsamom i kremom. Sferoidalny kształt cząstek może poprawić efekt soft focus.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter